Serie A. Kolejna szansa Szczęsnego


0


Dzisiejsze spotkanie Juventusu Turyn z Torino FC może być  kolejną szansą na pokazanie się przez Polaka i danie argumentów trenerowi, by na niego stawiał. Mimo, że Gianluigi Buffon jest podstawowym golkiperem zespołu z Turynu, to właśnie Polak dziś wystąpi w bramce mistrza Włoch.

Zgodnie z planem, Buffon w tym meczu będzie odpoczywał, a w jego miejsce zagra Szczęsny – powiedział Massimo Allegri dla serwisu internetowego swojego klubu. Jednak kibice Juve nie mają powodu do obaw. Szczęsny jeszcze niedawno zastępował kontuzjowanego Buffona i spisywał się znakomicie. Nie raz ratował punkty dla Bianconerich. Wiele osób zastanawiało się wtedy, czy po powrocie Włocha po kontuzji, znajdzie on miejsce w bramce zespołu. Jednak Allegri nie odważył się posadzić na ławce legendy klubu i reprezentacji Włoch, jaką niewątpliwie jest Gigi. Po zakończeniu  przygody z piłką, ma on jednak godnego następce w osobie reprezentanta Polski.

A ten za każdym razem pokazuje pełnię umiejętności. Oddają to liczby, które są imponujące. W 15 spotkaniach rozegranych w sumie dla swojej drużyny, Szczena zachował czyste konto w aż 11. W pozostałych 4 wpuścił łącznie 6 bramek. Aż 8 czystych kont w 12 spotkaniach zachował w Serie A. Bardzo prawdopodobne, że dziś dopisze kolejne czyste konto, choć Torino będzie groźnym przeciwnikiem. Początek spotkania już o 12.30.

Like it? Share with your friends!

0