Lotto Ekstraklasa. Piast wygrał z Lechią
W 23. kolejce Ekstraklasy spotkały się drużyny Lechii Gdańsk i Piasta Gliwice. Przed meczem stawiano na gospodarzy, ze względu na niskie miejsce, jakie zajmuje Piast. Spotkanie nie potoczyło się jednak tak, jak sobie wyobrażano.

Lechia w pierwszych minutach przejęła inicjatywę i wydawało się, że gol jest kwestią czasu. Gospodarze ładnie radzili sobie z rywalami, jednak nie mogli znaleźć na nich sposobu. Piast bronił się i na przerwę zszedł z bezbramkowym remisem.

Druga odsłona to już „one team show”. Piast przycisnął Lechię, a pierwszego gola w 65. minucie zdobył Mateusz Szczepaniak, po rozegraniu rzutu z autu. Przyjezdzni przeważali, jednak czuli oddech Lechii. Mimo wszystko gospodarze nie umieli ukąsić przeciwnika.

Ostateczny cios zadał Papadopulos w doliczonym czasie gry. Kuciak został zupełnie zmylony i Czech posłał piłkę do niemal pustej bramki. Mecz zakończył się wynikiem 2:0.

Piast dzięki tej wygranej wyskoczył z ostatniego miejsca w tabeli, skacząc o trzy pozycję. Na koncie mają teraz 23 punkty i tracą dwa do… Lechii, która tkwi na 12. pozycji.

 
Komentarze


Lubisz to? Podziel się ze znajomymi!

0
5 udostepniania

Lotto Ekstraklasa. Piast wygrał z Lechią