Twitter z polityką Zbigniewa Bońka. Prezesie nie idź dalej tą drogą!


1


Nie wiem ilu z Was interesuje się polityką. To gałąź, która budzi spore kontrowersje w każdym społeczeństwie, niezależnie czy to Polska, Niemcy, Francja czy inny kraj. Ostatnio na Twitterze zawrzało, a wszystko przez Zbigniewa Bońka. Prezes PZPN często wygłasza swoje zdanie na temat obecnej sytuacji politycznej w kraju, ale czy powinien? Według mnie nie i mam dla Pana radę: „Zibi” nie idź tą drogą!

Zbigniew Boniek piastuje funkcję prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej. Często wypowiada się również na tematy związane z polityką wyraźnie akcentując swoje sympatie z daną frakcją. Czy stanowisko na którym zasiada nie powinno zobowiązywać do apolityczności? Otóż powinno! Ale do rzeczy, o co tak naprawdę chodzi. Jak zapewne wiecie obecnie w Polsce rządzi Prawo i Sprawiedliwość, a w opozycji jest Platforma Obywatelska, z którą Boniek wyraźnie sympatyzuje, a wręcz się z nią utożsamia.

W ostatnich dniach miała miejsca scysja pomiędzy legendarnym polskim piłkarzem, a prezesem TVP, Jackiem Kurskim. Wiecie o co poszło? O wino, które podarował w prezencie Kurski Bońkowi. Według szefa PZPN i jego sommeliera prezent był zwykłym sikaczem „za dychę” z Tesco, czy z Biedronki, albo jakkolwiek innego sklepu. Nieistotne.

W czym sęk? Chyba wszystkich nauczono, że dziękuje się za wszystko niezależnie jaką co ma wartość. Kolejna sprawa, czy Wy też wypisujecie na Twitterach, Facebookach publicznie, że ktoś Wam dał prezent za tani, nie dobry, czy nietrafiony. Ile razy dostaliście tani, prymitywne, lub badziewny podarunek, lecz ze zwykłej ludzkiej godności nikomu nie wymawialiście tego, ale grzecznie podziękowaliście. Widząc tego tweeta powiecie, że nie ma tu żadnych dygresji politycznych, jednak obserwując profil na TT pana Zbigniewa Bońka zauważamy, że jest zdecydowanie stronniczy i ustawia się po jednej stronie politycznej barykady.

Oto dowody. Odkąd rządzi PiS nie było jakiś afer, które by do czerwoności rozgrzały wszystkie media. Nie było aż w końcu się pojawiła. W roli głównej senator Prawa i Sprawiedliwości, Stanisław Kogut, któremu zarzucono korupcję. Mniejsza z tym nie brnijmy dalej w politykę, bo nie od tego tutaj jesteśmy. Zobaczmy jednak reakcję na to wszystko Zbigniewa Bońka:

To dość zawiłe, bo powiecie: „no co śmieje się, gdzie tu jakaś stronniczość?”. Otóż jest. Przed Kogutem zarzuty postawiono innemu politykowi, tym razem sekretarzowi stanu w ministerstwie sprawiedliwości, Stanisławowi Gawłowskiego. Powód? To samo, co u Koguta, lecz większa ilość. Czemu o tym mówimy? Bo na Twitterze Bońka o tym była cisza.

https://twitter.com/BoniekZibi/status/951219686674456576

Kolejny dziwny tweet. Tym razem związany z wpadką Platformy. Nas na prawdę nie interesuje z kim „trzyma” Boniek i jakie są jego sympatie polityczne. Według kodeksu etycznego, jako prezes związku, który reprezentuje najbardziej rozpoznawalną w Polsce i na świecie dyscyplinę sportu, Boniek powinien być neutralny, a swoje opinie zachować dla siebie. Chyba, że pana Zbigniewa ciągnie do polityki, to wyraźnie prosimy o taką deklarację. Pewnie wiązałoby się to teraz rezygnacją z funkcji prezesa. No ale coś za coś. Jeśli legenda Juventusu chce kontynuować karierę, jako polityk, to radzimy, aby na razie powściągnąć swoje zapędy przynajmniej do końca pełnienia swojego stanowiska w związku.

Każdy ma swoje zdanie i każdy ma prawo do jego wygłaszania. Jednak będąc teraz tam gdzie jest Boniek trzeba się powstrzymać i powinno zachować swoje zdanie dla siebie. Na pewno nie wszystko w polskiej piłce jest doskonałe. Ba! Jest wręcz wiele do naprawy i chcemy, aby w naszej piłce było coraz lepiej. Prosimy więc prezesa, aby swoją energię zachowywał na działanie na rzecz polskiej piłki, a nie teraz politykował. Panie Boniek nie idź dalej tą drogą!

Like it? Share with your friends!

1