fot. własne/Paweł Jerzmanowski

Poranek z Polską Piłką – 6 marca


0


Witamy w kolejnym Poranku z Polską Piłką! Kolejny dzień marca przed nami, kolejne piłkarskie emocje również. Warto więc zasiąść wygodnie i zapoznać się z fleszem wydarzeń z poprzedniego dnia. A działo się bardzo dużo. Zapraszamy więc na lekturę, życząc miłego czytania!

Walkower i ujemne punkty

Komisja Ligi podjęła decyzję decyzję w sprawie burd, do jakich doszło podczas sobotniego spotkania piłkarskiej Lotto Ekstraklasy, pomiędzy Piastem Gliwice, a Górnikiem Zabrze. Gospodarze zostali ukarani walkowerem, a Górnikowi zostały odjęte trzy punkty. W takim przypadku żadna z drużyn nie zdobędzie punktów. Jest to zaskakująca i niecodzienna decyzja. Dodatkowo w komunikacie możemy przeczytać, że :Klub(Piast)podjął decyzję, że do zakończenia sezonu 2017/2018 zamknięte zostaną znajdujące się za bramką sektory O, P, R, S. Z kolei osoby, które zajmowały miejsca w sektorach P i R na meczu z Górnikiem Zabrze, nie będą mogły zakupić biletu do zakończenia rundy zasadniczej na żadną trybunę. Komisja Ligi postanowiła wymierzyć karę uwzględniającą działania i publiczne deklaracje klubu. Dodatkowo na Piast Gliwice nałożono karę zakazu organizacji wyjazdu grupy kibiców na sześć kolejnych meczów oraz na dwa kolejne mecze z Górnikiem w Zabrzu, a także karę finansową w wysokości 80 tysięcy złotych. Jednocześnie klub Górnik Zabrze został ukarany zakazem organizacji wyjazdu grupy kibiców gości na sześć kolejnych meczów i na dwa kolejne mecze z Piastem w Gliwicach oraz karą finansową w wysokości 40 tysięcy złotych. Kibice, którzy podczas meczu z Piastem znajdowali się w sektorze gości, nie będą mogli wejść na trzy kolejne mecze domowe Górnika. Dodatkowo klub Górnik Zabrze został ukarany odjęciem trzech punktów.

Stokowiec trenerem Lechii!

Nowym szkoleniowcem Lechii Gdańsk został były trener Zagłębia Lubin – Piotr Stokowiec. O wszystkim na swoim twitterowym profilu poinformował klub. Umowa ze Stokowcem została podpisana do 30 czerwca 2020 roku. Zastąpił on na tym stanowisku Adama Owena, który nie spełnił pokładanych w nim oczekiwań i zostawił zespół w dolnej części tabeli. Wraz z nowym trenerem do jego sztabu szkoleniowego dołączyli: Łukasz Smolarow (asystent) oraz Jarosław Bako (trener bramkarzy). Pierwszym sprawdzianem dla Lechii pod wodzą nowego szkoleniowca będzie pojedynek z Legią Warszawa. Wcześniej w kontekście tego trenera mówiło się, że może przejąc Lecha Poznań.

Kamiński na dłużej w VFB

Marcin Kamińskie przedłużył kontrakt z występującym w Bundeslidze VFB Stuttgart. Stara umowa wygasała w 2019 roku. Obecna wiążę go z zespołem do 2021 roku. Jest to prawdopodobnie nagroda za jego bardzo dobrą postawę i formę, jaką obecnie prezentuje. W bieżącym sezonie zagrał już 16 spotkań w samej lidze niemieckiej. W poprzednim zaś pomógł awansować drużynie ze Stuttgartu na najwyższy poziom rozgrywkowy, występując w 23 pojedynkach na zapleczu. W ciepłych słowach o swoim podopiecznym wypowiedział się również Tayfun Korkut: – Poznałem i doceniam Marcina jako profesjonalistę, dla którego w każdej sytuacji ważny jest zespół.

Krótka misja Zahaviego

Podpisanie kontraktu przez Roberta Lewandowskiego z nowym agentem wywołało niemałe poruszenie w środowisku piłkarskim. Saga związana z Realem i kapitanem reprezentacji Polski zaczyna pisać swoją kolejną część.s Do ciekawych informacji dotarł jednak niemiecki „Kicker”. Według niego, Lewandowskiego będzie bardzo ciężko opuścić Bayern Monachium. Bayern nie jest skłonny oddać Polaka nawet za ponad 100 milionów euro. Ma mu w tym jednak pomóc Izraelczyk, który związał się z „Lewym” do końca sierpnia. Po tym czasie ich kontrakt się kończy. Zahavi ma jedynie sprawić, że transfer RL9 do czołowego europejskiego zespołu dojdzie do skutku.

Rekordowa seria Jagiellonii

Jagiellonia Białystok pokonała w kończącym 26. kolejkę Lotto Ekstraklasy spotkaniu Wisłę Kraków 2:0. Bramki dla gospodarzy zdobywali kolejno Przemysław Frankowski oraz Nemanja Mitrovic. Było to już 5 zwycięstwo z rzędu zespołu Ireneusza Mamrota, co jest najdłuższą serią wygranych w historii klubu. Poprzedni wynik to 4 wygrane z rzędu, co udało się im 3 razy. Dzięki tej wygranej Białostoczanie utrzymali 3 punktową przewagę nad drugą w tabeli Legią Warszawa. Do końca rundy zasadniczej pozostały jedynie 4 spotkania.

Like it? Share with your friends!

0