Serie A. Wielki klub w drodze po Zielińskiego. Polak warty fortunę!


0


Piotr Zieliński odkąd przeszedł do SSC Napoli z Udinese stał się jednym z najbardziej pożądanych piłkarzy na świecie. Polak nie tylko imponuje swoją grą, ale jego liczby w stosunku do rozegranych minut są imponujące. Teraz środkowego pomocnika ponownie chce pozyskać Jurgen Klopp, ale cena za naszego reprezentanta jest wręcz imponująca.

Według „Super Expressu” Napoli nie ma zamiaru sprzedawać jednego z najbardziej utalentowanych piłkarzy na świecie za mniej niż 65 mln euro. Tyle właśnie wynosi kwota odstępnego, jaka jest wpisana w kontrakt Piotra Zielińskiego. Dla Liverpoolu kwota ta może nie stanowi sumy zaporowej, ale jest bardzo wysoka, biorąc pod uwagę to, że „Zielu” nie jest graczem podstawowej jedenastki.

Dodatkowo pensja Zielińskiego też nie jest niska. Zapewne jeśli kadrowicz Adama Nawałki zdecydowałby się na przejście do ligi angielskiej, to jego miesięczne honorarium musiałoby jeszcze wzrosnąć. W 2017 roku zawodnik Napoli był w „TOP 10” najlepiej opłacanych polskich sportowców. Warto przypomnieć, że roczna gaża Zielińskiego w jego wcześniejszym klubie Udinese Calcio wynosiła 500 tys. euro, a obecnie w ekipie neapolitańczyków zarabia 2,4 mln euro.

Like it? Share with your friends!

0