Bundesliga. Jakub Błaszczykowski powrócił do treningów z drużyną!


0


Wreszcie nadeszły do nas bardzo dobre informacje z niemieckich boisk. Po wielomiesięcznej przerwie treningi z zespołem VFL Wolfsburg wznowił reprezentant Polski Jakub Błaszczykowski. To bardzo dobra wiadomość dla kibiców zespołu z Wolfsburga, jak i fanów reprezentacji, zwłaszcza w kontekście zbliżającego się Mundialu.

Prawoskrzydłowy reprezentacji Polski ostatni raz zagrał 13 listopada 2017, podczas sparingu drużyny narodowej z Meksykiem. Od tamtego czasu nie zobaczyliśmy „Kuby” na boiskach. Wszystko przez tajemniczą kontuzję pleców, która nawracała, gdy wydawało się, że już wszystko jest w porządku. Przez te kilka miesięcy pauzy podopiecznego Martina Schmidta ominęło 18 spotkań klubowych. Jednak wydaje się, że już wszystko jest w porządku i były gracz Wisły Kraków powrócił właśnie do treningów z zespołem. O wszystkim poinformował sam klub na swoim twitterowym profilu. Wraz z Polakiem do zajęć powrócili także Felix Uduokhai oraz Ignacio Camacho.

https://twitter.com/VfLWolfsburg_EN/status/971093496097574921

Do czasu kontuzji zawodnik Wolfsburga rozegrał 7 spotkań w bieżącym sezonie niemieckiej Bundesligi. Strzelił w nich 1 bramkę. Dołożył do tego 6 spotkań w reprezentacji, pomagając jej w awansie na zbliżające się Mistrzostwa Świata, które rozpoczną się już za 100 dni. Wiele mówi się w ostatnim czasie na temat naszego skrzydłowego i powołania na Mundial, jak i przede wszystkim na najbliższe mecze towarzyskie. Powrót do gry i dobrej formy może ułatwić decyzję trenerowi Adamowi Nawałce.

 

Like it? Share with your friends!

0