fot. własne/Paweł Jerzmanowski

Lotto Ekstraklasa. PZPN rozpatrzy odwołania Piasta i Górnika w trybie pilnym


0


Cały czas nie milkną echa sobotnich derbów Górnego Śląska, podczas których doszło do burd, gdzie musiała interweniować policja. W poniedziałek Komisja Ligi PZPN wydała decyzję o ukaraniu obydwu klubów, m.in. karami finansowymi, odjęcia punktów czy zakazem wyjazdowym. Zainteresowane zespołu mają możliwość złożenia odwołań. PZPN zapowiedział, że rozpatrzy je w trybie pilnym, tak aby jak najszybciej sprawę uznać za zakończoną.

„W związku z dużym zainteresowaniem dotyczącym orzeczenia Komisji Ligi Ekstraklasy SA z 5 marca 2018 r. w sprawie naruszenia bezpieczeństwa i porządku w trakcie meczu Piast Gliwice – Górnik Zabrze, Najwyższa Komisja Odwoławcza Polskiego Związku Piłki Nożnej informuje, że ewentualne odwołania w sprawie przedmiotowego orzeczenia procedowane będą w najszybszych możliwych terminach, aby maksymalnie skrócić stan niepewności wywołany przedmiotowym orzeczeniem, co oznacza wyznaczenie posiedzenia maksymalnie w terminie 7 dni od daty skutecznego złożenia odwołania” – napisał w oświadczeniu Polski Związek Piłki Nożnej

W czwartek kluby otrzymały uzasadnienie decyzji i w ciągu tygodnia kluby mogą złożyć swoje odwołania. Tak jak już powiedzieliśmy PZPN zapowiedział, że zajmie się pismami z Górnika oraz Piasta w trybie pilnym, tak aby jak najszybciej zakończyć tę sprawę.

Przypomnijmy, że zgodnie z poniedziałkową decyzją Komisji Ligi, obydwa kluby zostały ukarane karą finansową w wysokości odpowiednio 80 tys. złotych (Piast) oraz 40 tys. zł (Górnik). Dodatkowo został przyznany Górnikowi walkower, jednak w związku z licznymi prowokacjami gości z Zabrza KL ukarała klub trzema ujemnymi punkami.

Like it? Share with your friends!

0