fot. własne/Michał Szumański

Reprezentancja. Adam Nawałka powołał piłkarzy z lig zagranicznych


0


W piątkowe południe Adam Nawałka ogłosił listę powołanych zawodników na mecze towarzyskie z Nigerią oraz Koreą Południową spośród tych, którzy na co dzień grają w ligach zagranicznych.

Do kadry powraca Arkadiusz Milik. Szansę debiutu w kadrze otrzyma także Dawid Kownacki. Największym zaskoczeniem wydaje się być powołanie dla Pawła Jaroszyńskiego oraz Bartosza Białkowskiego. Dla zawodnika włoskiego Chievo Werona jest to pierwsze powołanie do dorosłej reprezentacji Polski. W przeszłości grał jako podstawowy lewy obrońca w kadrze Marcina Dorny podczas zeszłorocznych mistrzostw Europy U-21. O Bartoszu Białkowskim od jakiegoś czasu mówiło się w kontekście reprezentacji. Wiele lat spędzonych w Anglii i w każdym klubie był jedną z czołowych postaci w zespole, niejednokrotnie ratując zespół przed utratą bramki. W barwach Ipswich spisuje się bardzo dobrze, czym zdaniem trenera zasłużył na powołanie.

Na zgrupowaniu nie będzie obecny Jakub Błaszczykowski. Skrzydłowy Wolfsburga od ostatniego zgrupowania leczył kontuzję i chociaż według najnowszych doniesień z Niemiec wrócił już do treningów z pełnym obciążeniem, to Adam Nawałka uznał, że to za wcześnie na powołanie dla byłego piłkarza Borussii Dortmund czy Wisły Kraków.

Powołania krajowe zostaną ogłoszone równo za tydzień.

Like it? Share with your friends!

0