fot. własne/Michał Szumański

Reprezentacja Polski. Kolejny wielki turniej nad Wisłą?!


0


Na jesień startują nowe rozgrywki międzynarodowe pod nazwą Liga Narodów, Mają one zastąpić tradycyjne mecze towarzyskie i podnieść ich rangę. Turniej finałowych tych rozgrywek odbędzie się w dniach 5-9 czerwca 2019 roku. W staraniach o organizację turnieju finałowego starają się trzy kraje: Włochy, Portugalia i właśnie Polska!

Kadrowicze Adama Nawałki zmierzą się właśnie z Włochami i Portugalią w ramach trzeciej grupy dywizji A Ligi Narodów UEFA. Triumfator rozgrywek grupowych trafi bezpośrednio do ‚Finału Czterech” i zorganizuje go jako gospodarz. Taką informację UEFA podała dzisiaj, a ostatecznie ma ją potwierdzić w grudniu.

Dodatkowym wymogiem europejskiej federacji jest to, że mecze mają rozgrywać się na dwóch stadionach o pojemności co najmniej 30 tys.. Najlepiej byłoby, jakby spotkania rozgrywały się na dwóch obiektach w jednym mieście, ale UEFA dopuszcza również możliwość, aby jeden był oddalony od drugiego maksymalnie o 150 kilometrów.

Zobaczymy, czy Polska dostanie kolejny wielki turniej do zorganizowania. Teraz najważniejsze są mecze przygotowujące do mundialu, później sam mundial. Przypomnijmy, że w ramach Ligi Narodów zagramy z Włochami 7 września na wyjeździe, z Portugalią i z Włochami u siebie odpowiednio 11 i 14 października

Like it? Share with your friends!

0