Poranek z Polską Piłką – 11 marca

0

Dzieeeeń dobry! Jak każdego poranka przedstawiamy Wam najważniejsze informacje poprzedniego dnia z polskiej piłki. Bez zbędnego przedłużania, zapraszamy!

• Lewandowski przechodzi do historii i… nie strzela karnego

Bayern Monachium pewnie pokonał znajdujący się w strefie spadkowej Hamburger SV 6-0. Hattricka w tym spotkaniu zaliczył Robert Lewandowski, dzięki czemu ma już strzelonych 100. bramek dla Bawarczyków w Bundeslidze. Ponadto jest już najskuteczniejszym obcokrajowcem w barwach monachijskiego klubu, a także 6. strzelcem licząc również Niemców. Dorobek mógł być jeszcze lepszy, ale reprezentant Polski… nie strzelił karnego. To pierwsza niewykorzystana „jedenastka” kapitana naszej kadry od sierpnia 2014 roku.

• Krychowiak nie okazał szacunku

West Bromwich Albion przegrał kolejny mecz i coraz bardziej przybliża się do spadku z Premier League. W pierwszym składzie WBA zagrał Grzegorz Krychowiak, jednak już po godzinie gry Alan Pardew ściągnął reprezentanta Polski z boiska. Po spotkaniu więcej, niż o grze zespołu, mówiło się o zachowaniu polskiego pomocnika tuż po zejściu z boiska. Głos w tej sprawie zabrał menadżer „The Baggies”: „Mam z tym spory problem, ponieważ wspierałem go i stawiałem na niego kiedy nie grał wyjątkowo dobrze. Opuścić plac gry i nie ścisnąć mojej dłoni. Dałem mu jasno do zrozumienia, że nie tego się po nim spodziewałem. Jest piłkarzem na wypożyczeniu i powinien pokazać mi odrobinę szacunku.”.

• Ipswich remisuje bezbramkowo. Białkowski z owacjami

Ipswich Town zremisowało bezbramkowo u siebie z Sheffield United. Pełne spotkanie z barwach gospodarzy zagrał Bartosz Białkowski, dla którego to było 11. mecz w tym sezonie z czystym kontem. Przed spotkaniem polskiego golkipera fani zgromadzeni na stadionie nagrodzili owacjami na stojąco w ramach gratulacji z otrzymania powołania do kadry narodowej. Białkowski odwdzięczył się im najlepiej jak tylko mógł.

• Hellas wygrywa derby. Wraca Stępiński

Hellas wygrał 1-0 w derbach Werony z Chievo. W barwach tego drugiego zespołu zagrał Mariusz Stępiński, dla którego był to powrót na boisko po długiej nieobecności. Były napastnik Ruchu Chorzów wszedł na murawę w 87 minucie spotkania. Inny reprezentant Polski, Paweł Jaroszyński obejrzał mecz z ławki rezerwowych.

• Michał Żyro strzela w Anglii

Michał Żyro już strzela w barwach Charlton Athletic. Polski skrzydłowy pojawił się na boisku w 67 minucie meczu wyjazdowego z Peterborough United., a kilka chwil później wpisał się na listę strzelców. Bramka okazała się trafieniem jedynie honorowym i nie uchroniła gości od porażki 1-4. Dla byłego piłkarza Legii jest to pierwszy gol od stycznia 2016, czyli tuż przed tym jak Żyro doznał fatalnej kontuzji, będąc jeszcze piłkarzem Wolverhampton.

• Wisła Płock zwycięża

Wisła Płock pokonała na własnym obiekcie Koronę Kielce 2-0. Bramki strzelali Damian Byrtek, który otrzymał bardzo dobre dośrodkowanie od Semira Stilicia, a polski zawodnik nie zmarnował uderzenia głową i pokonał Alomerovicia. Drugą bramkę dla „Nafciarzy” strzelił Giorgi Merebashvili. Źle piłkę wybił Elhadji Pape Diaw, który podał ją niemal do Gruzina, a ten wykorzystał nadarzającą się okazję.

• Pasy nie dały po sobie przejść

Cracovia wygrała na wyjeździe z Pogonią Szczecin 3-0. Wszystkie bramki dla zawodników Michała Probierza padły po rozegraniu rzutu wolnego. Sygnał do strzelania bramek dał już w 5 minucie Krzysztof Piątek. Kwadrans później piłkę w siatce umieścił Ołeksij Dytiatjew, a tuż przed końcem regulaminowego czasu gry futbolówkę do własnej bramki strzelił Kamil Drygas.

• Piast pogrąża beniaminka

Piast Gliwice pewnie pokonał na wyjeździe Sandecję Nowy Sącz 3-0. Worek z bramkami rozwiązał się po kwadransie gry, kiedy to na listę strzelców wpisał się Mateusz Szczepaniak. Po około kolejnych 15 minutach drugą bramkę dla Piastunek zdobył Karol Angielski. A w doliczonym czasie gry do drugiej połowy wynik ustalił Joel Valencia. Dla gospodarzy tego pojedynku to kolejny mecz bez wygranej. Na komplet punktów zawodnicy Kazimierza Moskala czekają od połowy września.

• Chojniczanka traci lidera

Chojniczanka Chojnice zremisowała bezbramkowo z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Tym samym zespół Krzysztofa Brede stracił pozycję lidera Nice I Ligi na rzecz Miedzi Legnica, która w piątek pokonała 2-0 Zagłębie Sosnowiec.