fot. Lechia Gdańsk

Lotto Ekstraklasa. Historyczny transfer w polskiej lidze stał się faktem!


0


Historyczne wydarzenie stało się faktem. Egy Maulan stał się pierwszym w historii Indonezyjczykiem w polskiej lidze. Jeden z największych talentów tamtejszej piłki podpisał kontrakt z Lechią Gdańsk, który będzie ważny do 30 czerwca 2021 roku. Otwiera to wielkie możliwości marketingowe przed nadmorskim zespołem.

Indonezyjczyk jest niespełna 18-letnim zawodnikiem. Jednak w jego ojczyźnie wiążą wielkie nadzieje z tym graczem i liczą, że polska drużyna będzie tylko przystankiem do wielkiej kariery. Potwierdziło się to podczas konferencji prasowej, na której został zaprezentowany. Było na niej kilkudziesięciu dziennikarzy, w tym także z Azji. Jak powiedział dyrektor techniczny Gdańszczan – Janusz Melaniuk, Egy stanie się pełnoprawnym graczem Lechii 8 lipca. – Lechia Gdańsk doszła do porozumienia z akademią Raguna z Indonezji w kwestii przeprowadzenia transferu zawodnika. 8 lipca stanie się pełnoprawnym piłkarzem Lechii Gdańsk S.A. Kontrakt będzie obowiązywać do 30 czerwca 2021 roku. Życzę dalszego dynamicznego rozwoju i sukcesów indywidualnych w postaci strzelania bramek i asystowania oraz sukcesu sportowego całej drużyny.

Głos zabrał również sam zainteresowany, który cieszy się bardzo z możliwości gdy w biało-zielonych barwach. – Przede wszystkim dziękuję Lechii za otrzymanie szansy i doskonała opiekę. Dla mnie to wielka sprawa, bo gra w Europie była dla mnie marzeniem. Życzę gdańszczanom powodzenia i dziękuję bardzo kibicom Lechii oraz fanom z Indonezji za to, że mnie wspierają i wierzą we mnie.

Wiele osób może zastanawiać się, dlaczego wybór padł na tego gracza. O aspekcie wielkiego potencjału zapewniał Melaniuk. – Zdecydowało to jak wielki talent posiada Egy. Mieliśmy opinię naszego działu skautingu na temat jego talentu. Obserwowaliśmy go w trakcie testów w innych europejskich klubach. Gdańsk to idealne miejsce dla takiego zawodnika w innych klubach europejskich by się rozwinąć, podnieść swoje umiejętności i rozpocząć karierę, którym dalszym etapem będą największe kluby z Europy . W kuluarach mówi się także o szansy marketingowej. Indonezja to wielkie państwo, a zainteresowanie futbolem jest wręcz ogromne. Sprawia to, że polski zespół będzie bacznie obserwowany przez fanów z poza Europy. Dzięki temu promocja klubu wejdzie na wyższy poziom. Już teraz powstały nieoficjalne strony na portalach społecznościowych dla kibiców Lechii z tamtego kraju. Po ogłoszeniu transferu oficjalne konto Gdańszczan na Instagramie obserwuje już blisko trzy-cztery razy więcej osób, niż jeszcze przed ogłoszeniem transakcji. Klub przegonił już oficjalny profil Lotto Ekstraklasy. Do prowadzącej w zestawieniu ilości obserwujących na Instagramie Legii brakuje już „tylko” 50 tys. obserwujących. Każdy z postów Lechistów jest bardzo licznie komentowany przez fanów z Indonezji.

Like it? Share with your friends!

0