Lotto Ekstraklasa. Nowy napastnik w Lechu Poznań?


1


Mimo, że od zakończenia okienka transferowego w Polsce minęło już prawie dwa tygodnie, to kluby nie próżnują i cały czas szukają wzmocnień. Zarówno tych już na lato, jak i na teraz. Do tych drugich zaliczył się Lech Poznań, który w obliczu długiej kontuzji Elvira Koljicia postanowił zakontraktować kolejnego zawodnika. Jak się okazuje, piłkarz z bardzo ciekawą przeszłością. Były piłkarz Szachtara Donieck, Ołeksandr Gładky

Pierwsze informacje o możliwym przejściu Ołeksandra Gładkiego podał jak zawsze niezawodny Janekx89. W swoich doniesieniach nie podawał jednak kto zakontraktuje 30-letniego Ukraińca, podając jedynie, że jest to klub walczący o mistrzostwo. Z całej czwórki-piątki zespołów, które biją się w tym sezonie o mistrzostwo, Lech Poznań od początku wydawał się najbardziej prawdopodobną opcją, ponieważ jednocześnie stać klub z Wielkopolski na (podejrzewamy) nie małą płacę zawodnika, a jednocześnie jest wakat na tej pozycji. W zespole Nenada Bjelicy na pozycji środkowego napastnika może występować jedynie Christian Gytkjaer oraz Ołeksij Chobłenko. Gładkyj ma zwiększyć rywalizację na tej pozycji pod nieobecność Koljicia.

Aktualnie 30-letni napastnik jest niezwiązany z żadnym klubem. W przeszłości grał w większości najlepszych klubów ukraińskich: Szachtar Donieck, Dynamo Kijów, Dnipro Dnipropietrowsk Metalist Charków czy Karpaty Lwów. Najbardziej znany jest z gry w tym pierwszym zespole. Wraz z klubem z Doniecka występował w Lidze Mistrzów. Ba, nawet udało mu się strzelić dwie bramki FC Barcelonie (spotkanie odbyło się 9 grudnia 2008 roku, Szachtar wygrał w tym meczu 3-2). W Champions League udało mu się również pokonać bramkarza Malmoe FF. Ogółem sumując całą jego piłkarską karierę zagrał w 352 spotkaniach zdobywając 104 bramki.

Zdaniem ukraińskich mediów w poniedziałek zawodnik będzie przechodził testy medyczne, więc jeżeli plotki okażą się prawdziwe, to należy się spodziewać potwierdzenia transferu w najbliższych dniach.

Like it? Share with your friends!

1