fot. własne/Paweł Jerzmanowski

Transfery. Ołeksandr Hładkij pomoże Lechowi


-1


W Ekstraklasie mimo końca okna transferowego dzieje się wciąż dużo. Ostatnio do Legii doszedł nowy obrońca z Lazio – Mauricio, a teraz nasilają się głosy na temat nowego napastnika Lecha. I to jakiego!

Z powodu kontuzji Elvira Kojlicia, trener Nenad Bjelica ma okrojone pole manewru jeśli chodzi o atak. Pojawiły się tym samym plotki i informacje na temat nowego nabytku Lecha, którym ma być Ołeksandr Hładkij.

O samym Ukraińcu nieco już napisaliśmy i przybliżyliśmy jego (zacną) osobę. Co taki transfer da Lechowi? Przede wszystkim rotacyjność. Drugi napastnik zawsze oznacza, że piłkarze będą zmieniani częściej. Wystarczy spojrzeć chociażby na Roberta Lewandowskiego, który po przyjściu Sandro Wagnera jest zdecydowanie mniej eksploatowany.

Kto jednak wie czy Hładkij nie jest w stanie wygryźć ze składu Gytkjaera? W końcu 30-latek ma ze sobą tonę doświadczenia, a gra w Szachtarze i innych topowych zespołach ukraińskiej ekstraklasy nie wzięła się z nikąd. Tak samo jak gole strzelone Barcelonie.

Ktoś może powiedzieć, że jest za stary. Owszem, może i nie jest najmłodszym zawodnikiem, jednak zadajcie sobie pytanie. Ile lat ma Ronaldo, Messi czy Lewandowski? No właśnie. Oczywiście są to różne światy, jednak sądzę, że Hładkij pokaże, na co go stać.

Like it? Share with your friends!

-1