Polacy za granicą. Czy Szczęsny pozostanie rezerwowym bramkarzem Juve?


0


Grający od 18-stu lat w Juventusie, Gianluigi Buffon, początkowo miał zakończyć karierę po tegorocznych Mistrzostwach Świata w Rosji, lecz brak awansu reprezentacji „Azzurri” pokrzyżował jego plany. Włoch coraz poważniej myśli nad kontynuowaniem kariery w przyszłym sezonie.

Na pytania odnośnie swojej przyszłości bramkarz Starej Damy” odpowiada: „Dopóki chcę cierpieć, walczyć, będę kontynuował karierę. Po pasji, która zmotywowała mnie w pierwszych latach, postawiłem sobie za cel wyzwanie: zawsze walczyć o większy cel. Wraz z Juventusem Turyn będę musiał zobaczyć, jaki poziom energii będę miał i czy będę mógł kontynuować karierę, czy też nie.” 

Takie słowa 40-latka na pewno nie cieszą Wojciecha Szczęsnego, który ubiegłego lata został sprowadzony do zespoły z Turynu z myślą o zastąpieniu Buffona. Jeśli Włoch zdecyduje się na kontynuowanie swojej kariery, Polak nadal będzie pełnił funkcję rezerwowego bramkarza  w drużynie prowadzonej przez Massimiliano Allegriego.

W obecnym sezonie Serie A, 32-krotny reprezentant Polski prezentuje wysoką formę. Potwierdzają to jego statystyki: 14 spotkań, 10 czystych kont, 6 straconych bramek.

Like it? Share with your friends!

0