Bundesliga. Robert Lewandowski traci niewiele do czołówki klasyfikacji Złotego Buta


0


Najlepszy napastnik Bayernu Monachium, reprezentacji Polski i jeden z najlepszych piłkarzy świata, Robert Lewandowski znowu nadgania peleton klasyfikacji Złotego Buta. Co ciekawe teoretycznie zajmuje siódme miejsce, jednak w praktyce jest na pozycji… trzeciej.

W miniony weekend Bayern rozgromił Hamburger SV 6:0. Polak skompletował w tym meczu hat-tricka co walnie przyczyniło się do podskoczenia „Lewego” w rankingu Złotego Buta. Kapitan ma raptem dwa punkty straty do prowadzącego Harry’ego Kane’a, Ciro Immobile, i Edisona Cavaniego… no i jeszcze Messiego i Salaha. Dodatkowo przed Lewym znajduje się jeszcze Jonas z Benfiki. 

Skąd tam aż taki ścisk? Okupująca pierwsze miejsce piątka ma na koncie po 48 punktów. Jonas ma natomiast 46.5 punkta i 31 goli na koncie, przy czym Lewandowski ma ich 23 i tylko o pół punktu mniej niż Brazylijczyk. Dlaczego? Liga portugalska w której występuje Jonas, jest sklasyfikowana jako słabsza niż Bundesliga. Stąd delikatny rozrzut i strata Polaka nie jest tak duża, na jaką wygląda.

Lewandowski prawdopodobnie dzisiaj będzie miał okazję poprawić swój dorobek, jednak nie jest to pewne. Jego występ z Besiktasem w meczu rewanżowym Ligi Mistrzów jest zagrożony. Jeśli kapitan reprezentacji Polski otrzyma w nim żółtą kartkę, zostanie zawieszony w kolejnym spotkania. Trener Bayernu najpewniej oszczędzi więc Roberta i pozostawi go na ławce.

 

Klasyfikacja Złotego Buta

 

1. Edison Cavani (24 gole, 48 punktów)

-. Ciro Immobile (24 gole, 48 punktów)

-. Lionel Messi (24 gole, 48 punktów)

-. Mohamed Salah (24 gole, 48 punktów)

-. Harry Kane (24 gole, 48 punktów)

2. Jonas (31 goli, 46.5 punktów)

3. Robert Lewandowski (23 gole, 46 punktów)

Like it? Share with your friends!

0