fot. własne/Paweł Jerzmanowski

Polacy za granicą. Makuszewski wraca do zdrowia. Dziś decyzja dotycząca powrotu do treningów!


0


Maciej Makuszewski nadspodziewanie szybko wraca do zdrowia. Kontuzjowane kolano skrzydłowego kadry i Lecha Poznań ma się coraz lepiej. Reprezentant Polski leci dziś do Włoch, by poznać decyzję lekarzy w sprawie powrotu do treningów.

Makuszewski robi wszystko, by jak najszybciej wrócić do zdrowia po zerwaniu więzadeł w kolanie w czasie grudniowego meczu z Cracovią.  Jego determinacja i zaangażowanie sprawiły, że zawodnik wróci do gry prawdopodobnie wcześniej niż zakładano, a wyjazd na Mundial okaże się jednak realny.

„Liczę na to, że już po raz ostatni podróżuję do Włoch i dostanę zielone światło na powrót do treningów z zespołem. Byłaby to wspaniała wiadomość” – mówi skrzydłowy Lecha Poznań.

Pierpaolo Mariani, czyli włoski lekarz odpowiedzialny za Macieja, oraz do niedawna Arkadiusza Milika zmagającego się z podobną kontuzją z optymizmem patrzy w przyszłość Polaka. Już miesiąc temu kadrowicz dostał zgodę na ćwiczenia na boisku i indywidualną pracę. Nie ma nawet przeszkód, żeby kopał piłkę. Teraz jedzie z nadzieją, że usłyszy, zgodę na powrót do zajęć z resztą drużyny. Byłby to ostatni krok przed powrotem na boisko. A wszystko to w około cztery miesiące od zabiegu. To bardzo dobre wieści, dla wszystkich zainteresowanych, a szczególnie dla kadry, gdzie obecnie mamy deficyt skrzydłowych w formie.

„Musielibyśmy przy tym obserwować, jak kolano się zachowuje, jak się czuję, czy nie mam dyskomfortu. Na pewno nie będziemy niczego robić na wariata. Gdyby było wszystko w porządku, miałbym dużą szansę zagrać jeszcze w tym sezonie.” – mówi Makuszewski.

Trzymajmy za niego kciuki, bo joker w postaci Makuszewskiego na Mundialu może okazać się nieoceniony.

Like it? Share with your friends!

0