Transfery. Robert Lewandowski dogadany z nowym klubem! Znamy szczegóły kontraktu!


2


Po zmianie menadżera przez Roberta Lewandowskiego w mediach pojawiają się co raz to nowe informacje nt. transferu Polaka. Pini Zahavi nowy agent Lewandowskiego znany jest z tego, że posiada dobre kontakty z szefami największych klubów na świecie. Francesc Aguilar, dziennikarz „Mundo Deportivo” pisze w swoim artykule, że menadżer „Lewego” dogadał szczegóły kontraktu z Realem Madryt!

Aguilar pisze, że Zahavi dwukrotnie spotkał się z dyrektorem generalnym „Królewskich” i uzgodnił warunki kontraktu Lewandowskiego. Polak miałby z Realem podpisać dwuletni kontrakt z opcją przedłużenia o kolejny rok, za co kapitan reprezentacji Polski otrzymałby sporą podwyżkę. Dziennikarz „MD” znany jest również z tego, że na ogół posiada bardzo dobre wiadomości, które źródła pochodzą z FIFA bądź UEFA.

Jak możemy przeczytać w dalszej części tego artykuły, Zahavi w sprawie transferu „RL9” kontaktował się jeszcze z takimi klubami jak: Paris Saint-Germain, Arsenal Londyn, Chelsea Londyn. „Lewy” jest jednak zdecydowany na transfer do stolicy Hiszpanii, a Real według Aguilara zrezygnował już z pozyskania Harry’ego Kane’a z Tottenhamu: „Daniel Levy nie ma zamiaru zgadzać się na tę transakcję, tym bardziej że Koguty mają przenieść się na nowy stadion. Lewandowski jest bardziej realnym celem i urodzonym goleadorem”.

Bayern Monachium nie chce sprzedawać Roberta Lewandowskiego. „Galacticos” będzie bardzo trudno namówić działaczy „Die Roten”, aby sprzedali Polaka, lecz to zdanie Lewandowskiego będzie za pewne decydujące. Nie wiadomo także jak zareagują Bawarczycy na informacje „MD”. UEFA oraz FIFA surowo patrzy na kontakty zawodników z innymi klubami, jeżeli kontrakt z aktualnym pracodawcą ma jeszcze obowiązywać dłużej, niż pół roku. Umowa Lewandowskiego z Bayernem trwa do połowy 2021 roku. Jeżeli potwierdzą się informacje hiszpańskiego dziennika Bawarczycy będą złożyć skargę na Real do organów UEFA/FIFA.

Z potencjalnego pozyskania przez Madrytczyków najlepszego polskiego piłkarza niezadowolony będzie Cristiano Ronaldo, który to jest największą gwiazdą Realu, bowiem nie chce, aby ktoś inny zabierał mu możliwość zdobywania bramek. Florentino Perez chce wzmocnić swój zespół i nie ma zamiaru patrzeć na humory Portugalczyka. W przypadku kupna „Lewego”, Real będzie rozważał sprzedaż Garetha Bale’a do któregoś z zespołów z Premier League.

Źródło: sport.onet.pl

Like it? Share with your friends!

2