AC Milan chce polskiego pomocnika! | PolskaPiłka24.Net

AC Milan chce polskiego pomocnika!

Przemysław Bargiel z Ruchu Chorzów został wzięty na celownik klubu z Mediolanu. Portal „niebiescy.pl” donosi, że włoski klub złożył ofertę za 17-latka.

Wychowanek Ruchu w grudniu 2016 roku przebywał na testach w innym klubie z Mediolanu – Interze. Najpierw ćwiczył z drużyną z rocznika 2000. Następnego dnia trener przeniósł gracza do starszej grupy. W Italii wystąpił w sparingu juniorów Interu z drużyną z Lazzate. Rozegrał 90 minut, a drużyna z Mediolanu wygrała 1:0. Trenerzy bardzo chwalili młodego gracza, a niektórzy nadali mu miano „nowego Dybali”.

Skąd taka zmiana zainteresowania z Interu na Milan? Odpowiedzią jest dyrektor sportowy Massimiliano Mirabelli, który zauważył Bargiela, ściągnął go na testy do ekipy Nerrazzuri, a teraz zmienił pracodawcę na AC Milan. Mirabelli dobrze zapamiętał nastolatka i wierzy, że to jest diament, którego nie znajduje się na co dzień. Gdy Niebiescy byli w Ekstraklasie, mówiło się, że Włosi mogą zapłacić za urodzonego w Rudzie Śląskiej zawodnika pół miliona euro plus bonusy. Portal „transfermarkt” wycenia młodego pomocnika na 300 tys. euro i tyle za niego oferują interesanci. Być może wiedzą oni, że finanse klubowe Chorzowian nie są w najlepszym stanie i każde pieniądze się teraz przydadzą.

Najmłodszy debiutant Ekstraklasy w XXI wieku zagrał w tym sezonie tylko raz w meczu Lotto Ekstraklasy – 12 minut w spotkaniu przeciwko Lechii Gdańsk. Występował za to regularnie w młodzieżowej drużynie Ruchu U19. Jest on także regularnie powoływany na zgrupowania młodzieżowych reprezentacji Polski.

Komentarze


Share this post

Andrzej Winkowski

Piszę o piłce, bo lubię. Na twitterze ćwierkam pod szyldem @A_Winko