Acquafresca chce grać w Ekstraklasie! Była oferta! | PolskaPiłka24.Net

Acquafresca chce grać w Ekstraklasie! Była oferta!

Robert Acquafresca niegdyś uważany za jednego z najbardziej obiecujących piłkarzy Starego Kontynentu, swego czasu wyceniany na 10 milionów euro, wyraził chęć gry w Lotto Ekstraklasie. 30-latek, który kilka lat temu wybrał grę dla reprezentacji Włoch zamiast założenia koszulki z Orłem na piersi znalazł się na piłkarskim zakręcie.

Acquafresca w życiowej formie był 10 lat temu, w sezonie 2007/2008 w barwach Cagliari rozegrał 32 spotkania w których zdobył 10 bramek. W kolejnej kampanii ligowej Robert jeszcze bardziej wyśrubował swoje statystyki, bowiem wystąpił w 36 meczach, w których 14 razy wpisywał się na listę strzelców. W tym czasie właścicielem połowy praw do jego karty był Inter Mediolan, który po dwóch sezonach dobrej gry, zdecydował się na całkowite wykupienie zawodnika. Po transferze do Interu jego kariera zaczęła jednak zwalniać. Acquafresca grał na przyzwoitym poziomie, jego wartość wzrastała, coraz bardziej zaczynało mu jednak brakować błysku z czasów występów w Cagliari. Od 2011 roku zawodnik urodzony w Turynie, mający polskie obywatelstwo, zaczął coraz szybciej hamować. Skończyło się na tym, że 30-latek ostatni sezon spędził w Ternanie, w której zanotował zaledwie 6 występów na zapleczu włoskiej Serie A. Kontrakt wychowanka Torino z jego obecnym klubem wygasa wraz z końcem czerwca, dlatego też jego agent poszukuje mu nowego pracodawcy.

Dostajemy sporo różnych propozycji, zawodników zainteresowanych grą w Legii jest wielu. Ostatnio było zapytanie, czy jesteśmy zainteresowani Acquafrescą, który  – jak nam przekazano – był, czy jest chętny, aby zagrać w Polsce. Nie podjęliśmy jednak tematu. Nie chodziło nawet o pieniądze, po prostu szukamy gdzie indziej – taką wypowiedź jednego z ludzi związanych z Legią Warszawa na swoich łamach opublikował „Super Express”.

Robert ma mieszkanie w Warszawie, którym opiekuje się jego mama, w dodatku coraz bardziej ciągnie go do kraju, do którego kiedyś odwrócił się plecami. Legia z niego nie skorzysta, ale być może inny polski klub da mu szansę?

Komentarze


Share this post

Bartosz Rzemiński

Redaktor naczelny portalu Polska Piłka 24 NET.