Angielscy giganci chcą Zielińskiego! Szykuje się transferowy hit lata? | PolskaPiłka24.Net

Angielscy giganci chcą Zielińskiego! Szykuje się transferowy hit lata?

Piotr Zieliński w ciągu ostatniego roku zaliczył ogromny progres w grze. Wszyscy pamiętamy jak niepewnym oraz popełniającym błędy zawodnikiem był jeszcze 12 miesięcy temu podczas Euro 2016. W międzyczasie zmienił klub, przechodząc do Napoli. Mimo początkowy problemów przekonał do siebie trenera Sarriego i to reprezentant Polski jest jednym z podstawowych zawodników drużyny z Neapolu. Wielokrotnie zadziwiał obserwatorów oraz kibiców swoim przeglądem pola czy dokładnością dalekich podań. To wszystko sprawiło, że już po roku może zakończyć się przygoda Zielińskiego w klubie.

Włoski dziennik „Il Mattino” właśnie poinformował, że dwa angielskie kluby Tottenham Hotspur oraz Liverpool, czyli odpowiednio drugi oraz czwarty zespół poprzedniego sezonu Premier League, złożyły ofertę Polakowi. Mówi się, że za swojego zawodnika Napoli miałoby otrzymać ok. 28,5 miliona euro.

Nie wiadomo jednak czy taka oferta będzie zadowalająca dla właściciela „Azzuri” Aurelio De Laurentiisa. Już kilka tygodni temu na łamach „Corriere dello Sport” deklarował, że reprezentant Polski jest wart co najmniej 65 milionów euro i za mniejszą cenę nie zamierzają go sprzedawać. Po dwóch miesiącach od poprzedniej wypowiedzi wydaje się, że nawet wspomniane 65 milionów euro może nie okazać się satysfakcjonujące. „Kiedy jedenaście miesięcy temu przychodził do Napoli, to 70 mln euro wydawało się ceną abstrakcyjną, ale Zieliński powoli zaczyna się zbliżać do tej granicy. Może jeszcze nie teraz, ale jeśli nadal będzie się tak rozwijał, to wkrótce będzie wart tych pieniędzy” – komentuje De Laurentiis w”Il Matino”.

Nie wykluczone zatem, że Liverpool kolejny raz odbije się i będzie musiał obejść się smakiem. Już rok temu Jürgen Klopp, który jest ogromnym fanem talentu Zielińskiego, chciał go mieć na Anfield, jednak reprezentant Polski zdecydował się pozostać na Półwyspie Apenińskim.

„Zielu” zaliczył bardzo udany sezon w Napoli. Zagrał łącznie w 47 spotkaniach zespołu (2453 minuty na boisku), zdobył 6 bramek i zaliczył 7 asyst.

Komentarze


Share this post

Michał Szumański

Warszawiak od ponad 20 lat. Koneser piłki krajowej jak i zagranicznej. Fan zarówno tych największych klubów, jak i niedocenionych.