Arkadiusz Milik nie przestaje strzelać! | PolskaPiłka24.Net

Arkadiusz Milik nie przestaje strzelać!

Polski napastnik po raz kolejny wykorzystał przedsezonowy sparing, aby urządzić sobie festiwal strzelecki. Rozpoczął strzelanie kilka dni temu w meczu z amatorską drużyną FC Anaunia, w którym skompletował hat-tricka. We wczorajszym sparingu z drużyną Trento, która na co dzień występuje w Serie D, polski napastnik dwukrotnie wpisał się na listę strzelców.

Trener Maurizio Sarri postanowił w tym meczu sprawdzić dwie różne jedenastki. Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński pojawili się dopiero w drugiej połowie, gdy na tablicy wyników widniał wynik 4:0. Wejście polskich reprezentantów wprowadziło duże ożywienie. Piotr Zieliński popisał się kilkoma dobrymi akcjami i co najważniejsze zaliczył asystę przy trafieniu Ounasa, natomiast Milik dwukrotnie wpisał się na listę strzelców ( w 59. i 66 minucie). Na szczególną uwagę zasługuję drugie trafienie polaka.

Jesteśmy dopiero na początku przygotowań, ale nasze wyniki są lepsze niż sezon temu. Jesteśmy z tego zadowoleni. I oczywiście wierzę w scudetto. Od dwóch sezonów naprawdę udowadniamy, że możemy grać na najwyższym poziomie – powiedział po meczu zadowolony Marek Hamsik.

Po dwóch bardzo dobrych występach w sparingach w Neapolu zapanował duży entuzjazm przed kolejnym sezonem. Kibice liczą, że uda im się w końcu zdetronizować Juventus i sięgnąć po upragnione scudetto. Przy osłabieniach Juventusu, wzmocnieniach Milanu – kolejny sezon Serie A może być naprawdę ciekawy. Jako postronny kibic chciałbym, aby kwestia mistrzostwa rozstrzygnęła się dopiero w ostatniej kolejce.

NAPOLI-TRENTO 7-0 (Mertens 15, Giaccherini 36, Chiriches 37, Callejon 43, Milik 59, 66, Ounas 60)
NAPOLI: Rafael (46′ Sepe); Maggio (46′ Hysaj), Albiol (46′ Koulibaly), Chiriches (46′ Tonelli), Ghoulam (46′ Strinic); Rog (46′ Allan), Diawara (46′ Jorginho), Hamsik (46′ Zielinski); Callejon (46′ Ounas), Mertens (46′ Milik, 72′ Pavoletti), Giaccherini (46′ Insigne).

Komentarze


Share this post

Paweł Orwat

Miłośnik piłki krajowej i zagranicznej. Poznaniak od urodzenia i co oczywiste - kibol Lecha Poznań.