Arsenal Londyn zgłosił Krystiana Bielika do europejskich pucharów! | PolskaPiłka24.Net

Arsenal Londyn zgłosił Krystiana Bielika do europejskich pucharów!

Wydawało się, że przynajmniej najbliższe półrocze będzie dla Krystiana Bielika stracone z powodu kontuzji, która wyklucza go z gry do grudnia. Co za tym idzie przepadła szansa na transfer i możliwość regularnej gry.

Jakby mało tego było Arsen Wenger nie widział go w zespole w tym sezonie. Wydawało się, że jedyną opcją i szansą jest transfer w styczniu. Okazało się jednak, że polski zawodnik został włączony do szerokiej zgłoszonej do Ligi Europejskiej. Kadra liczy 42 zawodników, a „Kanonierzy” zmierzą się w fazie grupowej z FC Köln, BATE Borysów oraz Crveną Zvezdą Belgrad.

O samym zawodniku zrobiło się głośno podczas Euro U-21, które odbywało się w Polsce. Bielik otwarcie skrytykował metody treningowe ówczesnego trenera Marcina Dorny. Po zakończeniu mistrzostw zawodnik wrócił do swojego klubu , gdzie rozpoczął przygotowania do nowego sezonu. Wyruszył nawet z zespołem na tournee i zagrał w kilku sparingach występując w pierwszym składzie. Zebrał za te występy bardzo dobre recenzje.

Pozostaje mieć nadzieję, że po wyleczeniu kontuzji forma Polaka szybko pójdzie w górę i zdąży zagrać w rozgrywkach Ligi Europejskiej.

Komentarze


Share this post