Bartosz Kapustka wraca z zaświatów. Jeszcze dziś może podpisać kontrakt z nowym klubem! | PolskaPiłka24.Net

Bartosz Kapustka wraca z zaświatów. Jeszcze dziś może podpisać kontrakt z nowym klubem!

W środę młody reprezentant Polski przechodził testy medyczne. Do zatwierdzenia wypożyczenia zostały tylko formalności i złożenie podpisu na nowym kontrakcie, obowiązującym przez rok, z opcją transferu definitywnego za kwotę 6 mln euro. Według niektórych źródeł negocjacje przedłużają się z powodu próby SC Freiburg podpisania transferu definitywnego już teraz. Na Twitterze agencji BMG Sport, które opiekuje się sprawami piłkarza pojawiło się zdjęcie polskiego pomocnika, wsiadającego do samolotu z podpisem: „Powrót do przyszłości”.

Po fatalnej przygodzie w Anglii, Bartek wybrał chyba najbardziej rozsądny kierunek, aby powrócić na właściwe tory. W Leicester City nasze odkrycie Euro 2016, zupełnie się zagubiło, w konsekwencji właściwie tracąc cały sezon. Freiburg był siódmą siłą minionego sezonu w Niemczech i wystąpi teraz w Lidze Europy. Kapustka stanie w tym sezonie przed trudnym wyzwaniem. Oczekiwania wobec niego są duże, a wysoko postawił mu poprzeczkę Vincenzo Grifo, który zmienił Freiburg na Borussię Mönchengladbach. W zeszłym sezonie był on jednym z liderów zespołu z południa Niemiec.

Oby Freiburg okazał się dobrym miejscem dla naszego reprezentanta. Mimo straconego sezonu, nadal drzemie w nim duży potencjał, który może nagle eksplodować. Skorzystałby na tym nie tylko Bartek, ale także reprezentacja w której dla Grosika na ten moment nie ma właściwie konkretnej alternatywy.

Rafał Gikiewicz, rezerwowy bramkarz Freiburga na pewno pomoże Bartkowi w szybszej aklimatyzacji, co potwierdził na Twitterze sygnalizując, że nie może doczekać się nowego klubowego kolegi. Powodzenia Kapi!

                                                                                                                      Kewin Bielecki

Komentarze


Share this post

Kewin Bielecki

Piszę dla PolskaPilka24.net i igol.pl. Fanatyk futbolu i wszystkiego co z nim związane