Bereszyński: Udało się płynnie przejść z Ekstraklasy do Serie A | PolskaPiłka24.Net

Bereszyński: Udało się płynnie przejść z Ekstraklasy do Serie A

Podczas zgrupowania reprezentacji Polski przed meczem z Rumunią, porozmawialiśmy z Bartoszem Bereszyńskim, zawodnikiem włoskiej Sampdorii, który skomentował swoje pierwsze pół roku we włoskiej lidze.

Grzegorz Gawin: Jak oceniasz swoje pół roku w Serie ?

Bartosz Bereszyński: Cieszę się, że udało mi się płynnie przejść z Ekstraklasy do Serie A. Na 18 meczów ,11 czy 12 w pierwszym składzie, czyli większość. Jestem z tego zadowolony, że zbieram minuty na boisku. Wiadomo, że też najważniejsze jest zdrowie i cieszę się, że obyło się bez żadnej kontuzji, więc mogłem tu spokojnie przyjechać na zgrupowanie i przygotowywać się do meczu z Rumunią.

– Różnice między Serie A a Ekstraklasą?

– Na pewno to jest zdecydowanie lepsza liga. Nie ma co się oszukiwać, jest dużo więcej zespołów, które prezentują europejski poziom. W Ekstraklasie na pewno poziom rośnie, lecz nie ma co ukrywać, tam występuje więcej klubów, które są na poziomie europejskim. W Serie A mamy takie zespoły jak Juventus, który gra w finale LM, jest Napoli, jest Roma. To są drużyny, które co rok biją się o najwyższe cele. We Włoszech jest 5, może 6 drużyn, które prezentują europejski poziom.

– Jak skomentujesz zachowanie Napoli w sprawie Milika i Zielińskiego?  

– To są decyzje personalne klubu. Wiadomo, że to nie jest termin UEFA, więc mają pełne prawo do tego. Też nie ma co się dziwić, klub musi dbać o formę swoich zawodników. Nie ma co się oszukiwać, rok temu nie mieli czasu na odpoczynek ponieważ było Euro 2016, w tym również nie odpoczęli by w ogóle, a za rok są mistrzostwa świata. To jest powód, dla którego tak wyszło, natomiast to jest decyzja klubu i nie ma co szerzej tego komentować.

Komentarze


Share this post

Grzegorz Gawin

Młody i zafascynowany futbolem. Miłośnik ligi angielskiej i Manchesteru United. Najlepszy - jak Paweł Zarzeczny :D