Teodorczyk zostanie w Anderlechcie? „Nie ma ofert” | PolskaPiłka24.Net

Teodorczyk zostanie w Anderlechcie? „Nie ma ofert”

Dyrektor Anderlechtu Bruksela poinformował, że Łukasz Teodorczyk prawdopodobnie pozostanie w klubie ze stolicy Belgii. „Fiołki” dalej za reprezentanta Polski oczekują 15 mln euro.

Dyrektor generalny zespołu z ligi belgijskiej mówi nam, że „Nie negocjujemy transferu. Jestem przekonany, że Łukasz zostanie u nas na kolejny sezon” dodając „W tej chwili nie ma żadnych konkretnych ofert”. Polak jesienie zdobywał bramki niemalże w każdym spotkaniu, był skuteczny do bólu i znalazł się w kręgu zainteresowań klubu z Premier League, jednak Brukselczycy skorzystali z posiadanego prawa pierwokupu „Teo” z Dynama Kijów za około 4,5 mln euro.  Latem mogli oni zarobić na transferze Polaka, ale ich oczekiwania co do kwoty są wysokie. „Cena będzie zależeć od tego, kto się zgłosi, czy z Premier League czy innej ligi” – informuje Herman van Holsbeeck. Wiemy, że Anglicy często mają skłonność wydawać za zawodników więcej niż inne kluby.

Brak ofert za napastnika w obecnym czasie można tłumaczyć tym, że Teodorczyk nie miał tak udanej rundy wiosennej, jak jesiennej. W 10 spotkaniach fazy play-off wpisał się na listę strzelców tylko dwa razy, a w 5 meczach Ligi Europy nie zdobył gola ani razu. Van Holsbeeck wcale nie jest zmartwiony słabszą postawą zawodnika wiosną, mówiąc przy tym
„Nie martwiło mnie to, że nie strzelał. Dalej był ważnym zawodnikiem. Poza tym zdobył bramki na wagę tytułu. Jest jednym z naszych kluczowych zawodników i liczę, że w przyszłym sezonie to się nie zmieni” .

Widać również kontrowersyjnie zachowanie kadrowicza Adama Nawałki nie znalazły echa u dyrektora generalnego, który zapewnia nas, że „Nie mamy z nim żadnych problemów”.

Komentarze


Share this post

Eryk Gawlik

Wierny kibic futbolu, starający się być na bieżący z wszystkimi newsami. Stały obserwator lig zagranicznych i rodzimej Ekstraklasy. Udzielający się również w życiu politycznym. Stara się być obiektywny w swoich sądach.