Była gwiazda Bayernu krytykuję Lewandowskiego: „Bayern powinien rozstać się z graczami takimi jak Lewandowski” | PolskaPiłka24.Net

Była gwiazda Bayernu krytykuję Lewandowskiego: „Bayern powinien rozstać się z graczami takimi jak Lewandowski”

W ostatnich dniach głośno zrobiło się po wywiadzie, którego udzielił Robert Lewandowski na łamach dziennika „Der Spiegel”. Kapitan reprezentacji Polski miał pretensję do właścicieli „Bawarczyków”, że byli bardzo powściągliwi podczas letniego okienka transferowego i do drużyny nie trafił żaden zawodnik klasy światowej. Głos w tej sprawie zabrał były kapitan Bayernu Monachium – StefanEffenberg. W swoim felietonie na łamach portalu t-mobile.de w ostrych słowach komentuję całą sprawę i uważa, że gigant z Monachium powinien zrezygnować z usług polskiego napastnika.

Napastnik reprezentacji Polski wydaje się być coraz bardziej sfrustrowany sytuacją, jaka panuję w Bayernie. Według 29-letniego napastnika właściciele „Bawarczyków” robią zdecydowanie za mało w kierunku tego, aby klub z Monachium sięgał po najważniejsze trofea. Lewandowskiemu nie wystarcza już Mistrzostwo Niemiec czy krajowy puchar, on chcę sięgnąć po puchar Ligi Mistrzów. „Działacze muszą coś wymyślić i być kreatywni. Skoro klub chce być jednym z najlepszych na świecie, to do Monachium trzeba też sprowadzać piłkarzy o takiej klasie. Ich jakość jest niezbędna w odnoszeniu sukcesów. Bayern, pomijając ten wyjątek, nigdy nie zapłacił za piłkarza więcej niż 40 mln euro. Biorąc pod uwagę realia obecnego rynku, można za to kupić jedynie średniej klasy zawodnika. Na pewno nie piłkarza z absolutnego topu- narzekał Lewandowski w wywiadzie dla dziennika „Der Spiegel”.

Ostre słowa pod adresem właścicieli Bayernu były szeroko komentowana za naszą zachodnią granicą. Dzisiaj na łamach portalu t-mobile.de w swoim felietonie zachowanie Lewandowskiego ostro skrytykowała była gwiazda Bayernu-Stefan Effenberg. „Bayern powinien rozstać się z graczami takimi jak Lewandowski. Moim zdaniem w najbliższych latach Bayern Monachium powinien skupić się na rozwijaniu zespołu w oparciu o młodych, niemieckich zawodników. Dziś mamy nie 15, a 30 czy 40 piłkarzy, którzy mogą stać się zawodnikami światowej klasy. Jeżeli Bawarczycy chcą iść tą drogą, muszą w pełni się jej poświęcić i rozstać z zagranicznymi gwiazdami, także z Lewandowskim. On może odejść do Paris Saint-Germain czy Barcelony. Te kluby robiłyby to, czego domaga się Lewandowski” – napisał 49-letni Niemiec.

„Lewandowski atakuje filozofię Bayernu. Uli Hoeness wielokrotnie mówił już, że nie zdecyduje się na wykładanie 100 czy 150 milionów euro za piłkarza. Polak zaatakował także swoich kolegów, którzy najwyraźniej nie są na tyle utalentowani, aby pomóc mu w spełnieniu celu: wygrania Ligi Mistrzów. Bayern powinien postawić na młodych graczy, którzy sprawdzili się na mundialu, Pucharze Konfederacji czy EURO U21. To zupełne przeciwieństwo żądań Lewandowskiego, ale halo! My również mamy supergwiazdy w Niemczech. 150 czy 200 milionów euro za międzynarodowe supergwiazdy? Za te pieniądze kupisz pięciu czy sześciu młodych Niemców. Nie wyobrażam sobie, aby któryś z naszych piłkarzy po otrzymaniu propozycji z Bayernu powiedział: „odchodzę do zagranicznego klubu” czy „zostaję w RB Leipzig”. To byłby początek zespołu, który mógłby się nazywać FC Bayern Deutschland” – dodał 35-krotny reprezentant Niemiec.

Komentarze


Share this post

Paweł Orwat

Miłośnik piłki krajowej i zagranicznej. Poznaniak od urodzenia i co oczywiste - kibol Lecha Poznań.