„Cesarz Estonii” może odejść z Jagiellonii | PolskaPiłka24.Net

„Cesarz Estonii” może odejść z Jagiellonii

Jagiellonia Białystok bardzo dobrze radzi sobie w tym sezonie lotto Ekstraklasy. Po 20 kolejkach podopieczni Michała Probierza mają na koncie 39 punktów i zajmują pierwsze miejsce w tabeli. Zanosi się jednak na to, że niebawem mogą oni stracić swojego kluczowego zawodnika, Konstantina Vassiljeva.

93-krotny reprezentant Estonii to prawdziwy lider drużyny z Białegostoku. W tym sezonie rozegrał 19 spotkań, zdobył 10 bramek i zanotował 9 asyst. Ciężko byłoby sobie wyobrazić tę drużynę bez niego, ale możliwe, że będzie to konieczne.

Andrei Stepanov – jeden z agentów piłkarza przyznał w rozmowie z „Przeglądem Sportowym”, że Jagiellonia nie zrobiła jeszcze nic, aby zatrzymać jego klienta u siebie. Powiedział też, że wraz z Vassiljevem prowadzą negocjacje z kilkoma klubami, jednak nie zdradza dalszych szczegółów.

Problemem mają być oczekiwania finansowe 32-letniego Estończyka. Przedłużenie kontraktu negocjowane było już w grudniu, jednak oferta klubu została odrzucona przez piłkarza.

Vassiljev trafił do Ekstraklasy w sierpniu 2014 roku na zasadzie wolnego transferu z Amkara Perm. Wtedy przez sezon reprezentował barwy Piasta Gliwice. W lipcu 2015 roku został zawodnikiem Jagiellonii Białystok. Co ciekawe – również za darmo. Mimo 32 lat na karku „Kostia” wciąż jest wyróżniającą się postacią w Lotto Ekstraklasie. Portal Transfermarkt wycenia go na 700 tysięcy euro. Jego umowa wygasa wraz z końcem obecnego sezonu.

Komentarze


Share this post