Championship: Brighton pokonuje drużynę Ariela Borysiuka i Pawła Wszołka | PolskaPiłka24.Net
wszolek

Championship: Brighton pokonuje drużynę Ariela Borysiuka i Pawła Wszołka

Brighton & Hove Albion wygrało na własnym stadionie w ramach 23 kolejki angielskiej Championship z Quenns Park Rangers 3:0. W zespole gości w wyjściowym składzie znaleźli się Paweł Wszołek i Ariel Borysiuk.

Gospodarze w dziesięciu ostatnich meczach 8 razy wygrali i dwa mecze zremisowali, dzięki czemu przed spotkaniem zajmowali drugie miejsce, a w razie zwycięstwa mogli przeskoczyć aktualnego lidera – Newcastle United. Z kolei QPR na dziesięć meczów wygrało tylko dwa, raz podzieliło się punktami, a aż 7 spotkań kończyło się ich porażką. Goście plasowali się dopiero na 20 lokacie mając trzy punkty przewagi nad strefą spadkową.

1:0, 11 minuta – Kapitalnym strzałem z dystansu popisał się Sam Baldock i Alex Smithies musiał wyciągać piłkę z siatki. Do przerwy gospodarze prowadzili jednym golem.

2:0, 53 minuta – Massimo Luongo faulował w szesnastce Dale’a Stephensa, a jedenastkę na bramkę zamienił Glenn Murray.

180 sekund później czerwoną kartkę obejrzał piłkarz QPR – Nedum Onuoha.

W 59 minucie boisko opuścił Ariel Borysiuk, a zastąpił go Jamie Mackie.

3:0, 69 minuta – Anthony Knockaert oddał strzał w krótki róg i bramkarz QPR, po raz kolejny był bezradny.

Pełne 90 minut rozegrał były piłkarz Polonii Warszawa – Paweł Wszołek.

Brighton & Hove Albion – Quenns Park Rangers 3:0 (1:0)
1:0 Sam Baldock (11)
2:0 Glenn Murray (53 – karny)
3:0 Anthony Knockaert (69)

Brighton: David Stockdale – Gaetan Bong, Lewis Dunk, Shane Duffy, Bruno Saltor – Solly March (68. Jamie Murphy), Oliver Norwood, Dale Stephens, Anthony Knockaert – Sam Baldock (77. Jiri Skalak), Glenn Murray (71. Tomer Hemed)

QPR: Alex Smithies – James Perch, Nedum Onuoha, Grant Hall, Jake Bidwell, Jordan Cousins (80. Sandro), Paweł Wszołek, Massimo Luongo, Ariel Borysiuk (59. Jamie Mackie) – Idrissa Sylla, Yeni N’Gbakoto (80. Osman Kakay)

Żółta kartka: Idrissa Sylla

Czerwona kartka: Nedum Onuoha