Chińczycy robią podchody pod Lewandowskiego | PolskaPiłka24.Net

Chińczycy robią podchody pod Lewandowskiego

W rozmowie z WP SportoweFakty Cezary Kucharski, menedżer Roberta Lewandowskiego, zdradził, że były pytania dotyczące możliwości zakupu reprezentanta Polski.

Chińska ekspansja prze w zawrotnym tempie i kwestią czasu było kiedy wpłyną pierwsze pytania o Roberta Lewandowskiego. Każda z tych prób była tłumiona w zarodku, ale sumy jakie oferowali Chińczycy robią duże wrażenie.

Z Cezarym Kucharskim rozmawiał agent zajmujący się transferami gwiazd za Wielki Mur. Konkretna nazwa klubu nie padła, w rozmowie poruszane były tylko kwestie finansowe. Najlepiej zarabiającym piłkarzem na świecie jest Carlos Tevez, który niedawno podpisał kontrakt z Shanghai Shenhua gwarantujący mu zarobki rzędu 38 milionów euro rocznie. Gdyby Lewandowskiego skusiła oferta Chińczyków pobiłby rekord Teveza o co najmniej kilka milionów, tak twierdzi jego menedżer. Sama kwota transferu również byłaby najwyższa w historii i oscylowała wokół 250 milionów euro.

W tym momencie taki kierunek jest wykluczany przez Roberta. Jest za młody i za ambitny, żeby przedkładać pieniądze nad poziom sportowy. Jednak za parę lat, kiedy Lewandowski będzie zbliżał się do zakończenia kariery, może skusi się na przejście do Chin i zapewnienie spokojnego życia następnym pokoleniom?

Komentarze
Share this post