Ciężka sytuacja Krychowiaka. Polak odejdzie z PSG? | PolskaPiłka24.Net

Ciężka sytuacja Krychowiaka. Polak odejdzie z PSG?

Grzegorz Krychowiak pechowo rozpoczął rok i po raz kolejny znalazł się poza kadrą meczową Paris-Saint Germain. Polak wciąż nie potrafi wywalczyć sobie miejsca w podstawowym składzie francuskiego zespołu i wszystko wskazuje na to, że już latem opuści klub. 

W piątkowym spotkaniu Pucharu Francji PSG pokonało AC Bastia 7:0. Ze zwycięstwa swojej drużyny Grzegorz Krychowiak mógł cieszyć się jedynie z trybun, gdyż zabrakło dla niego miejsca w osiemnastce meczowej. Trener Unai Emery wciąż nie widzi Polaka w podstawowym składzie zespołu i nie zanosi się na to aby miał wkrótce zmienić zdanie, tym bardziej, że ma teraz do dyspozycji Adriena Rabiota, który wrócił do zdrowia po kontuzji oraz Juliana Draxlera, który niedawno dołączył do drużyny i w piątkowym meczu zaliczył bardzo udany debiut.

Jesienią Krychowiak spędził na boisku zaledwie 907 minut czyli najmniej ze wszystkich środkowych pomocników, a przy takiej konkurencji będzie mu z pewnością jeszcze trudniej przebić się do składu. Polak nie może też liczyć na wsparcie kolegów z drużyny gdyż jak ujawnił w zeszłym roku francuski magazyn L’Equipe” Krychowiaka podobno nie ceni nie tylko trener lecz także szatnia. Krótko mówiąc reprezentant Polski w Paryżu nie ma lekko. Najlepszym więc wyjściem dla niego wydaje się być znalezienie nowego pracodawcy.

Całą sytuacją w ogóle nie jest zaskoczony Cezary Kucharski, który w rozmowie z WP Sportowe Fakty stwierdził iż Krychowiak nie jest piłkarzem na miarę mistrzów Francji – Według mnie PSG to klub powyżej jego możliwości. Może grać w każdym klubie w lidze angielskiej poniżej szóstego-siódmego miejsca w tabeli. To nie jest piłkarz na takie kluby jak Arsenal czy Manchester City. Zresztą rozmawiałem przecież na jego temat z dużymi klubami. Ma za mało walorów piłkarskich, technicznych – powiedział menadżer.

Grzegorz Krychowiak do Paris-Saint Germain przeniósł się latem ubiegłego roku z Sevilli za około trzydzieści milionów euro. Do tej pory w barwach mistrzów Francji rozegrał 10 spotkań.

Komentarze


Share this post