Co dalej z Wojciechem Szczęsnym? | PolskaPiłka24.Net

Co dalej z Wojciechem Szczęsnym?

Wojciech Szczęsny ostatnio zachwyca swoimi występami w barwach AS Romy, co sprawia, że rzymski klub chce zatrzymać polskiego bramkarza w swojej drużynie. Jednakże nie jest to prosta sprawa, co podkreślają dziennikarze włoskiej gazety „Corriere dello Sport”.

Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu, lecz na drodze Szczęsnego jest barykada, którą trzeba usunąć – góra pieniędzy, którą oczekuje za goalkeepera Arsenal, około 16 milionów funtów. Kolejną rzeczą jest chęć powrotu 26-latka do Londynu. Bramkarz polskiej reprezentacji nie ukrywa swojego przywiązania do Arsenalu, jednakże tam czeka na niego mocna konkurencja w postaci Petra Cecha i Davida Ospiny.

Zawodnik wypożyczony z Arsenalu w ostatnich meczach był ostoją swojej drużyny, zachwyca formą i eksponuje swoje umiejętności w najlepszy sposób, choć na początku przygody z rzymskim klubem zdarzały mu się różne wpadki. Bramkarz reprezentacji Polski rozegrał w tym sezonie 20 spotkań i 7 razy zachowywał czyste konto, ponadto został wybrany najlepszym graczem ostatniego meczu AS Romy z Genoą przez dziennik „La Gazetta dello Sport”.

Już niedługo Szczęsny będzie musiał zdecydować o swojej przyszłości, ponieważ wypożyczenie kończy się wraz z końcem czerwca. W Rzymie zawodnik odbudował formę i ma pewną pozycję między słupkami, natomiast w Arsenalu o miejsce w podstawowej „11” będzie ciężko ze względu na silną kadrę bramkarską „Kanonierów”. Czy Polak zostanie w słonecznej Italii, czy może powróci do deszczowej Anglii dowiemy się wkrótce.

Komentarze
Share this post