Derbowy wtorek w Lotto Ekstraklasie dla Piasta i Zagłębia | PolskaPiłka24.Net

Derbowy wtorek w Lotto Ekstraklasie dla Piasta i Zagłębia

W dwóch wtorkowych meczach w grupie spadkowej w ramach 34 kolejki Lotto Ekstraklasy rozegranych o godzinie 20:30 padło pięć goli. Ruch Chorzów podejmował Piasta Gliwice, a Zagłębie Lubin rywalizowało ze Śląskiem Wrocław.

Ruch Chorzów – Piast Gliwice 0:3 (Paweł Oleksy (sam) 72, Gerard Badia 75, Hebert 88)

Obie drużyny w związku wygranej Górnika Łęczna z Cracovią przystępowały do spotkania jako dwie ostatnie drużyny w tabeli.

Pierwszy kwadrans spotkania przebiegał w dość spokojnym tempie. Jedni jak i drudzy próbowali strzałów z dystansu, jednak te uderzenie najczęściej były blokowane. W 19 minucie na niezły strzał z okolic czterdziestu metrów zdecydował się Hebert, ale jego próba przeszła dwa metry obok bramki. W 28 minucie soczyste uderzenie oddał Miłosz Trojak, lecz nie miał problemu ze złapaniem piłki Jakub Szmatuła. W 42 minucie Gerard Badia dośrodkował w pole karne do Macieja Jankowskiego, a napastnik gliwiczan trafił wprost Libora Hrdlickę. 60 sekund później bliski szczęścia był Łukasz Moneta. Do przerwy goli przy Cichej nie było.

Początek drugiej połowy należał do Piasta, ale goście rzadko kiedy decydowali na kończenie akcji strzałami. Natomiast gospodarze oddali gliwiczanom inicjatywę. W 68 minucie w świetnej sytuacji znalazł się Denis Gojko, jednak uderzył w boczną siatkę. 120 sekund później centrostrzał Łukasza Monety nieznacznie minął bramkę Jakuba Szmatuły. W 73 minucie Piast objął prowadzenie, gdy do własnej siatki piłkę niefortunnie skierował Paweł Oleksy. Na kwadrans przed końcem Gerard Badia podwyższył prowadzenie, a na dwie minuty przed końcem bramkę na 0:3 zdobył Hebert.

Ruch: Libor Hrdlicka – Martin Konczkowski, Rafał Grodzicki, Marcin Kowalczyk, Paweł Oleksy – Maciej Urbańczyk, Michał Walski (63. Miłosz Przybecki), Miłosz Trojak, Łukasz Moneta, Bartosz Nowak (78. Eduards Visnakovs) – Jakub Arak (68. Jarosław Niezgoda)

Piast: Jakub Szmatuła – Marcin Pietrowski, Hebert, Aleksandar Sedlar, Adam Mójta (31. Patrik Mraz)- Gerard Badia, Uros Korun (46. Denis Gojko), Radosław Murawski, Maciej Jankowski, Sasa Żivec – Michal Papadopulos (73. Łukasz Sekulski)

Zagłębie Lubin – Śląsk Wrocław 2:0 (Filip Starzyński 15, Łukasz Piątek 54)

,,Miedziowi” w poprzedniej kolejce, po serii ośmiu meczach bez wygranej odnieśli zwycięstwo nad Piastem 3:1. Z kolei piłkarze Jana Urbana zdeklasowali w sobotę Ruch aż 6:0.

Już w 3 minucie okazję, po rzucie wolnym miał Arkadiusz Wożniak, ale jego strzał głową poszybował nad poprzeczką. 120 sekund później gospodarze mieli drugą sytuację, gdy uderzenie Filipa Starzyńskiego pewnie obronił Mariusz Pawełek. W 10 minucie powinno być 1:0 dla lubinian, jednak nieznacznie spudłował Arkadiusz Woźniak. 180 sekund później odpowiedział Śląsk minimalnie niecelnym strzałem w wykonaniu Ryoty Morioki. W 15 minucie Zagłębie objęło prowadzenie, po fenomenalnej bramce z rzutu wolnego Filipa Starzyńskiego. W 21 minucie mógł być remis, lecz strzał Kamila Bilińskiego pewnie złapał Martin Polacek. W kolejnej akcji ,,Miedziowych” Łukasz Piątek uderzył nad bramką. W 41 minucie kapitalną sytuację zmarnował Martin Nespor i do przerwy Zagłębie prowadziło ze Śląskiem 1:0.

W 53 minucie Łukasz Piątek trafił w poprzeczkę, a 60 sekund później ten zawodnik podwyższył wynik meczu na 2:0. W 62 minucie drugie trafienie z rzutu wolnego mógł zaliczyć Filip Starzyński, jednak tym razem Mariusz Pawełek nie dał się zaskoczyć. Jeszcze w szóstej minucie doliczonego czasu gry Sito Riera obejrzał bezpośrednią czerwoną kartkę. Ostatecznie Zagłębie wygrało 2:0.

Zagłębie: Martin Polacek – Aleksandar Todorovski, Sebastian Madera (85. Adrian Rakowski), Ludomir Guldan, Dorde Cotra – Jarosław Kubicki, Łukasz Piątek, Filip Starzyński (90+7. Paweł Mucha), Łukasz Janoszka (88. Adam Buksa), Arkadiusz Woźniak – Martin Nespor

Śląsk: Mariusz Pawełek – Kamil Dankowski, Piotr Celeban, Mariusz Pawelec, Mateusz Lewandowski – Aleksandar Kovacević (68. Ostoja Stjepanović), Łukasz Madej (61. Mario Engels), Sito Riera, Ryota Morioka, Robert Pich – Kamil Biliński (82. Łukasz Zwoliński)