Duże osłabienie Lecha! „Kolejorz” musi sobie poradzić bez podstawowego zawodnika | PolskaPiłka24.Net

Duże osłabienie Lecha! „Kolejorz” musi sobie poradzić bez podstawowego zawodnika

W niedzielę 10 września podczas meczu 8 kolejki Lotto Ekstraklasy Pogoń Szczecin podejmowała na własnym stadionie drużynę Lecha Poznań. Mecz stał na słabym poziomie i ostatecznie zakończył się wynikiem 0:0. Niestety drużyna z Wielkopolski oprócz punktów straciła także ważne ogniwo swojej drużyny, a konkretnie Volodymyra Kostevycha, który będzie pauzował około 8 tygodni!

Już na początku spotkania po jednej z akcji 24-letni Ukrainiec źle stanął na murawie i z grymasem bólu upadł na boisko. Po interwencji sztabu medycznego wrócił na plac gry, jednak szybko okazało się, że nie będzie w stanie kontynuować swojego występu. W 25 minucie opuścił boisko, a w jego miejsce pojawił się debiutujący w Lotto Ekstraklasie- Vernon De Marco. Jak się później okazało, uraz defensora Lecha Poznań jest niestety poważny. Lewy obrońca „Kolejorza” naderwał więzadło w stawie piszczelowo-strzałkowym bliższym i prawdopodobnie przez najbliższe dwa miesiące nie pojawi się na boisku.

„Planowane leczenie jest zachowawcze. Potrwa ono około ośmiu tygodniu. Jeśli będzie możliwość jego skrócenia na pewno z niej skorzystamy„- powiedział szef sztabu medycznego Lecha Poznań prof. Krzysztof Pawlaczyk.

Niestety jest to bardzo zła wiadomość dla trenera Nenada Bjelicy. Po odejściu Tamasa Kadara jego miejsce na lewej obronie w Lechu zajął właśnie Volodymyr Kostevych, który przebojem wdarł się do pierwszej jedenastki i od razu stał się jednym z kluczowych zawodników w stolicy Wielkopolski.  Dobra gra w obronie w połączaniu z bardzo dobrą grą w ofensywie powoduję, że jest to jeden z najlepszych obrońców w naszej Ekstraklasie. W tej chwili Chorwacki trener będzie musiał sobie jednak radzić bez niego i to stwarza okazję do zaprezentowania swoich umiejętności przez argentyńskiego obrońcę – Vernana De Marco. Poprzeczkę ma zawieszoną wysoko i czas pokaże, czy udźwignie brzemię odpowiedzialności, jakie na nim w tej chwili spoczywa.

fot. jagiellonia.pl

Komentarze


Share this post

Paweł Orwat

Miłośnik piłki krajowej i zagranicznej. Poznaniak od urodzenia i co oczywiste - kibol Lecha Poznań.