Dwaj najlepsi bramkarze w Seria A? Oczywiście Polacy! | PolskaPiłka24.Net

Dwaj najlepsi bramkarze w Seria A? Oczywiście Polacy!

Według zestawienia not włoskiej gazety „La Gazzetta dello Sport” najlepszymi bramkarzami Sera A są dwaj Polacy: Wojciech Szczęsny i Łukasz Skorupski.

Po zimie następuje wiosna, po nocy przychodzi dzień, a po burzy spokój, są to prawdy ogólne, niezaprzeczalne. Coraz bliżej jesteśmy tego, żeby pod te prawdy podczepić jeszcze jedną, a mianowicie – po każdej kolejce Serie A mamy Polaka w „11” najlepszych zawodników.

Niesamowite wyczyny Wojtka Szczęsnego i Łukasza Skorupskiego docenili włoscy dziennikarze „La Gazzetty dello Sport” umieszczając ich na dwóch pierwszych miejscach w zestawieniu najlepszych bramkarzy pod względem not.

Wojciech Szczęsny w tym sezonie zanotował siedem czystych kont w 19.spotkaniach, jest to wynik bardzo dobry, ale trzeba oddać reszcie zespołu, że pomaga bramkarzowi swoją postawą w osiągnięciu takiego rezultatu – Roma jest wiceliderem Seria A. Dużo bardziej zastanawiające, godne podziwu, są osiągnięcia Łukasza Skorupskiego, który ma aż osiem czystych kont w 17.spotkaniach, co jest najlepszym wynikiem we Włoszech i jednym z czołowych w Europie – Thibaut Courtois (11, Chelsea), Yohana Pelé (10, Olympique Marsylia) oraz Yoana Cardinale (9, Nice). A przypomnijmy, że polski bramkarz broni w walczącym o utrzymanie Empoli.

Komentarze
Share this post