Dwóch Polaków w Liverpoolu? To możliwe! The Reds chcą naszego bramkarza | PolskaPiłka24.Net

Dwóch Polaków w Liverpoolu? To możliwe! The Reds chcą naszego bramkarza

Polska agencja menadżerska KFM poinformowała, że Kamil Broda wychowanek Wisły Kraków przebywa na testach w Liverpoolu.

16-latek dołączył wczoraj do juniorskiej drużyny „The Reds”, której trenerem jest legenda tego klubu Steven Gerrard. W przeszłości bramkarz reprezentował też barwy innego krakowskiego klubu Wawel Kraków.

Zawodnik jest jeszcze bramkarzem juniorów młodszych wspomnianej wcześniej Wisły i uchodzi za ogromny talent. Przypomnijmy, że Broda nie będzie pierwszym polskim bramkarzem występującym w drużynie z Anfield, pierwszym był Jerzy Dudek, który z „Czerwonymi” sięgnął po Ligę Mistrzów, a obecnie do pierwszego składu próbuje się przebyć wychowanek Ruchu Chorzów Kamil Grabara.

Młody Polak w przeszłości dostawał powołania do młodzieżowych reprezentacji Polski, a trener akademii Wisły Rafał Wisłocki po jednym takim powołaniu powiedział tak „Kamil Broda trafił do nas z Wawelu i to ich trenerzy wypracowali u niego solidne podstawy, które u nas są doskonalone. Pracuje z trenerem bramkarzy Jakubem Bubettym. Od nich zależy czy pokażą swoją wartość na zgrupowaniu. Myślę, że Kamil spokojnie może być numerem 1”.

Komentarze


Share this post

Eryk Gawlik

Wierny kibic futbolu, starający się być na bieżący z wszystkimi newsami. Stały obserwator lig zagranicznych i rodzimej Ekstraklasy. Udzielający się również w życiu politycznym. Stara się być obiektywny w swoich sądach.