Dziennikarz „Kickera” o Błaszczykowskim: To było katastrofalne pół roku | PolskaPiłka24.Net

Dziennikarz „Kickera” o Błaszczykowskim: To było katastrofalne pół roku

W rozmowie z Michałem Trelą na łamach „Przeglądu Sportowego” niemiecki dziennikarz Frank Luss ocenia ostatnie pół roku w wykonaniu Polaków grających w Bundeslidze.

Pod lupę zostali wzięci Robert Lewandowski, Kuba Błaszczykowski, Łukasz Piszczek i Paweł Olkowski.

Napastnik Bayernu ma niepodważalną pozycję w składzie „Bawarczyków” i według Lussa jest to dla niego idealne miejsce, zarówno pod względem sportowym jak i prywatnym. Dziennikarz „Kickera” uważa, że kapitan reprezentacji już w tym momencie zapisał się w historii Bundesligi, a przed nim jeszcze wiele meczów do rozegrania, w których pokaże na co go stać, a jak wiadomo stać go na rzeczy niedostępne dla zwykłych piłkarzy.

Równie istotnym zawodnikiem w barwach Borussii Dortmund jest Łukasz Piszczek. Mimo 31-lat na karku cały czas zachwyca swoimi walorami wydolnościowymi, pewnością w defensywie i ogromnym doświadczeniem potrzebnym w najważniejszych meczach w sezonie. Do głosu dochodzą powoli młodzi m.in Felix Passlack, jego dotychczasowe mecze dają dużą nadzieję na przyszłość, ale przy tak grającym Polaku nie ma większych szans na regularne występy.

Początek sezonu był bardzo słaby w wykonaniu Pawła Olkowskiego, zawodnik 1. FC Köln nie grał i wydawało się, że jego przygoda z niemieckim klubem zbliża się ku końcowi. Według Lussa przełomowym meczem było pucharowe spotkanie z Hoffenheim, gdzie nie mając rytmu meczowego Olkowski zaprezentował się bardzo dobrze, był aktywny i nie popełniał błędów. Kolonia ostatnio zakupiła z FSV Mainz Christiana Clemensa, który będzie konkurował z Polakiem. Może się zdarzyć, że Pawła będziemy częściej widywać na ławce, ale ważne jest to, że trener mu ufa i jest w stanie powierzyć mu wymagające zadania w każdym momencie.

Najgorzej, co nie jest zaskoczeniem, Frank Luss ocenia dyspozycję Kuby Błaszczykowskiego. Skrzydłowy miał się odrodzić w barwach Wolfsburga, szczególnie, że na Euro zaprezentował się bardzo dobrze. Biorąc pod uwagę potencjał Błaszczykowskiego ostatnie pół roku było katastrofą – stwierdził Luss. Grał niestabilnie, co nie przystoi tak doświadczonemu zawodnikowi, i dawał za mało zarówno w defensywie, jak i ofensywie. Jego konkurenci też mają za sobą mało udaną rundę, ale według niemieckiego dziennikarza kariera Kuby w Bundeslidze zmierza ku końcowi.

Komentarze


Share this post