Ekstraklasa. Górnik pokonuje Pogoń po emocjonującym spotkaniu.

W jednym z sobotnich spotkań 10. kolejki Lotto Ekstraklasy w Szczecinie miejscowa Pogoń zmierzyła się z beniaminkiem z Zabrza. Górnik przed tym spotkaniem był jedną z rewelacji sezonu znajdując się na drugim miejscu z dorobkiem 16 punktów. Zapraszamy na relację.

Spotkanie rozpoczęła ekipa z Zabrza. Goście wysoko podeszli od początku spotkanie, w 2 minucie na bramkę Załuski uderzał Kurzawa. Piłkarze Pogoni próbowali się odgryźć się ale nic z tego nie wynikało. W 8 minucie po rzucie rożnym dla Górnik, wybitą piłkę przejął Żurkowski i groźnie uderzał na bramkę, lecz minimalnie niecelnie. W 11 minucie po dobrej akcji Pogoni uderzał na krótki słupek Niepsuj ale Loska bardzo dobrze interweniował. Po chwili wrzutko-strzał oddał Nunes wprost w Loske. W 15 minucie po kolejnym rzucie rożnym dla ekipy z Zabrza zrobiło się gorąco pod bramką Załuski ale gospodarze wyszli z tego cało. Goście domagali się karnego po zagraniu ręką jednego z zawodników Pogoni ale sędzia pozostał niewzruszony. Górnik w ciągu kilku chwil miał znów rzut wolny i rzut rożny, po którym piłka znów minimalnie chybiła. W 19 minucie Pogoń wyszła świetnie spod pressingu i miała sytuację 5 na 3 lecz obrońcy sobie poradzili.  Po chwili Adam Gyurcso dostał świetne podanie między obrońców i wyszedł niemal sam na sam uderzając wprost w bramkarza rywali. W 25 minucie sprytnego strzału próbował Kądzior. Zauważył, że Załuska wyszedł kilka metrów przed swoją bramkę i próbował go przelobować ale bezskutecznie. Im dalej w mecz tym więcej walki toczyło się  środku boiska, a każda z drużyn próbowała zaskoczyć rywala. W 31 minucie celny i mocny strzał oddał Kurzawa ale poradził z nim sobie wybijając piłkę na rzut rożny Załuska. W 38 minucie świetnym płaskim podaniem w pole karne popisał się Nunes ale za mocno zagrał i piłka minęła wszystkich. Posiadanie piłki przez Pogoń było dużo większe ale więcej z gry miał Górnik. 42 minuta przyniosła nam dużo emocji. Najpierw piłkę ręką w polu karnym niefortunnie zagrał Łukasz Wolsztyński, żółtą kartkę za protesty dostał Ambrosiewicz. A samego rzutu karnego nie wykorzystał Gyurcso. Jego strzał świetnie obronił Loska. Po tych wydarzeniach Pogoń rzuciła się na Górnika ale do końca pierwszej połowy utrzymał się bezbramkowy remis.

1. Drugą połowę obie drużyny rozpoczęły bez zmian w składach. W 49 minucie strzał Tsintsadze zablokował… Listkowski. Zawodnik dodatkowo znajdował się na pozycji spalonej. W przeciwnym razie wiele trudności miałby Loska z obroną. Po chwili groźny strzał po wrzutce z autu oddali goście. Załuska sparował go na rzut rożny. Z rożnego dośrodkował Kurzawa, a celny strzał oddał obrońca Górnika Wieteska i zrobiło się 1:0 dla gości. Po tej bramce zawodnicy Pogoni chcieli jak najszybciej odrobić straty. W 58 minucie świętną interwencją popisał się Loska. Przy okazji został uderzony w głowę przez Nunesa i potrzebował interwencji medycznej. W międzyczasie doszło do zmiany w ekipie Portowców. Za Formellę wszedł Delev. W 60 minucie w ekipie z Zabrza wszedł za Łukasza Wolsztyńskiego Marcin Urynowicz. A na placu gry w większości gra toczyła się twardo w środku boiska. Pogoń próbując gonić wynik dokonała kolejnej zmiany. Za Listkowskiego w 63. minucie wszedł Zwoliński. W 64 minucie błąd obrońców wykorzystał Angulo, dzięki szybkości minął ostatniego obrońcę i wiele szczęścia miał Załuska, bo Angulo uderzył niecelnie ponad bramką. Po chwili jednak dzięki agresji zawodnicy Górnika odzyskali piłkę w polu karnym rywala, a Kądzior uderzył obok interweniującego Załuski i zrobiło się w 67 minucie 2:0 dla Górnika. Pogoń wydawała się być w rozsypce. Rapa ujrzał żółtą kartkę powstrzymując wychodzącego na czystą pozycję Kurzawę. W 72 minucie do wrzutce Deleva znów bardzo dobrze interweniował Loska. Trzeba przyznać, że do tej pory bramkarz gości rozgrywał świetne zawody. W 76 minucie boisko opuścił Kądzoir, a w jego miejsce wszedł Olszewki. Im bliżej końca spotkania, tym zawodnicy z Zabrza nie spieszyli się ze wznawianiem gry. W 82 minucie najlepszą w tym meczu okazję dla gospodarzy miał Zwolińskie. Wyszedł sam na sam z Loską ale ten po raz kolejny wyszedł cało z opresji. Po chwili sprzed pola karnego strzelał groźnie Kort, a Loska popisał się świetną paradą. Pogoń wciąż strzelała i próbowała zdobyć choćby honorową bramkę ale strzały były albo niecelne albo natrafiały na kapitalnego Loskę. W 88 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego idealnie uderzył Zwoliński i Pogoni wreszcie udało się pokonać Loskę. Końcówka meczu zapowiadała się ciekawie. W 90 minucie drugą żółtą kartkę za faul otrzymał Ambrosiewicz i został wyrzucony z boiska. Po chwili Górnik dokonał zmiany i za Angulo wszedł Wolniewicz, który ustawił się w miejsce Ambrosiewicza. W tej samej minucie minimalnie po wrzutce z rzutu wolnego pomylił się Rapa. W 94 minucie świetną akcję przeprowadził Żurkowski, przebiegł z piłką ponad pół boiska i wpadł w pole karne ale obrońcom udało się go powstrzymać. Po chwili sędzia zakończył spotkanie, a sami zawodnicy Górnika podrzucali swojego bramkarza, wiedząc komu zawdzięczają wygraną.

Spotkanie mogło się podobać. Obie drużyny grały z agresją, chęcią wygrania tego meczu. Końcówka pierwszej jak i drugiej połowy przyniosła wiele emocji, zakończonych szczęśliwie dla Zabrza.

Pogoń – Górnik 1:2

Bramki: Wieteska 51′, Kądzior 66′, Zwoliński 88′