Ekstraklasa. Sandecja Nowy Sącz lepsza od Bruk-Betu Termaliki Nieciecza

W pierwszym niedzielnym meczu 9 kolejki LOTTO Ekstraklasy MKS Sandecja Nowy Sącz podejmowała w roli gospodarzy na stadionie w Niecieczy Bruk-Bet Termalikę Nieciecza. Mecz nie stał na najwyższym poziomie, jednak to podopieczni Radosława Mroczkowskiego zwyciężyli po golu rezerwowego Adriana Danka 1:0.

W ósmej minucie długo opatrywany we własnym polu karnym był Dawid Szufryn, który bardzo ucierpiał po starciu z jednym z napastników Bruk-Betu i tak w 13 minucie nie mógł kontynuować gry i został zmieniony przez Bartłomieja Kasprzaka. 15 minuta to dwójkowa akcja Stefanika z Pawłowskim, ten drugi zakończył ją strzałem z „16”, jednak był on płaski i bardzo lekki. Ostatecznie po tej sytuacji „Słoniki” miały rzut różny, ale po nim nic nie wynikło. 120 sekund później po bardzo pomysłowym rozegraniu rzutu wolnego, piłkę w pole karne wbijał Vladislavs Gutkovskis, lecz futbolówka nie znalazła drogi do bramki. 24 minuta to znowu rzut wolny spod bocznej strefy pola karnego. Samuel Stafanik dobrze dośrodkowywał, ale żaden z jego kolegów nie znalazł sobie dogodnej pozycji do strzału. 28 minuta po wrzutce z wolnego Trochima, Bartłomiej Dudzic świetnie uderzał głową na bramkę, lecz kapitalną paradą popisał się Jan Mucha. Bramki tak by jednak nie było, gdyż arbiter tego spotkania dopatrzył się faulu na jednym z obrońców Termaliki. 36 minucie spotkania bardzo mocno na bramkę Niecieczan uderzał Słaby, lecz Mucha dobrze wybił przed siebie. 180 sekund później po dobrej kontrze, Stefanik podawał do Gergela, a ten minimalnie posłał płasko piłkę obok słupka.  W 40 minucie Basta po ziemi wbijał w pole karne w kierunku Kasprzaka, a ten na wślizgu próbował zaskoczyć golkipera Bruk-Betu, jednak strzał był za słaby. 60 sekund później Alexander Kolev po dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzelał głową i tym razem Mucha musiał pokazać cały kunszt swoich możliwości, wyciągając się jak struna przeniósł piłkę nad poprzeczką. W doliczonym czasie gry Sandecja wyszła z kontrą po rzucie rożnym dla „Słoni”, piłka trafiła do Wojciecha Trochima, ten przebiegł z nią prawie pół boiska, zwiódł jednego z obrońców w polu karnym Termaliki i bardzo mocnym uderzeniem trafił prosto w poprzeczkę.

Pierwsza sytuacja w drugiej połowie to strzał w 46 minucie z rzutu wolnego z okolic 30 metra boiska. Autorem tego uderzenia był Tomasz Brzyski. Piłkę po jegouderzeniu z drobnymi problemami złapał bramkarz gości. 180 sekund później Trochim kiwnął Kecskesa, a następnie wysunął piłkę centralnie przed bramkę „Słoników”, ale żaden z jego kolegów nie był w tym fragmencie pola karnego. Od razu po wejściu na boisko Patrik Misak bardzo niecelnie i słabo uderzył obok słupka. W 59 minucie Wojciech Trochim świetnie zgubił krycie w szesnastce i dobrze uderzył w kierunku bramki, ale jeszcze lepszą paradą popisał się ponownie Mucha. Do 73 minuty obie drużyny grały głównie w środku pola i nagle Adrian Danek pojawił się w sytuacji sam na sam, ale kolejny raz Mucha świetnie interweniował. 60 sekund później dośrodkowywał z prawej strony Bartłomiej Dudzic, ale dobrze asekurował Koleva, jeden z obrońców „Słoników” i po jego interwencji piłka wyturlała się na rzut rożny. W 81 minucie Wojciech Trochim znowu dobrze znalazł się w polu karnym, uderzył piłkę tak, że odbiła się ona od poprzeczki, trafiła w linię bramkową i z powrotem wyszła na plac gry. Trzy minuty później po akcji lewą stroną boiska, piłka trafiła przed „16” do Adriana Danka, a ten uderzył tak, że tym razem bramkarz gości nie miał nic do powiedzenia. 180 sekund później po solowej akcji, Bartosz Szeliga bardzo niecelnie wrzucał w pole karne tak, że piłka zatrzymała się na górnej siatce bramki strzeżonej przez Michała Gliwę.

MKS Sandecja Nowy Sącz 1-0 Bruk-Bet Termalika Nieciecza (0:0)

Żółte kartki: 17′ Patrik Mraz, 90′ Adrian Basta, 91′ Filip Piszczek – 35′ Kamil Słaby, 90′ Kamil Słaby

Czerwone kartki: 90′ Kamil Słaby

Sandecja: Michał Gliwa, Dawid Szufryn(13′ Bartłomiej Kasprzak), Plamen Krachunov, Grzegorz Baran, Wojciech Trochim, Adrian Basta, Patrik Mraz(71′ Adrian Danek), Michal Piter-Bucko, Bartłomiej Dudzic(77′ Filip Piszczek), Tomasz Brzyski, Alexander Kolev

Bruk-Bet Termalica: Jan Mucha, Akos Kecskes, Vlastimir Jovanović, Roman Gergel(54′ Patrik Misak), Samuel Stefanik, Bartosz Szeliga, Szymon Pawłowski(82′ Martin Miković), Vladislavs Gutkovskis(68′ Bartosz Śpiączka), Kamil Słaby, Mateusz Kupczak, Artem Putivtsev

Sędziował: Paweł Gil (Lublin)