Emocjonująca końcówka spotkania w Poznaniu! Lechici o krok od zwycięstwa!

W sobotnim spotkaniu 5. kolejki Lotto Ekstraklasy Lech Poznań podjął przy Bułgarskiej 17 Zagłębie Lubin. Kolejorz zwycięstwo i niezwykle ważne trzy punkty wypuścił w ostatnich minutach gry i po emocjonującej drugiej połowie mecz zakończył się wynikiem 1:1

Od samego początku spotkania tempo meczu było szybkie już w 1. minucie Zagłębie przeprowadziło efektowną akcję, którą strzałem z główki wykończał Czerwiński, piłka przeleciała jednak nad bramką. Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać, po wznowieniu gry przez Putnocky’ego piłkarze Kolejorza błyskawicznie przenieśli ciężar pod pole karne rywali gdzie wymienili kilka podań, zwlekali jednak zbyt długo z oddaniem strzału i piłkę przechwycili obrońcy. Dalej spotkanie wciąż toczyło się na dobrym poziomie, lecz gra toczyła się głównie w środku pola, zdecydowanie brakowało sytuacji podbramkowych i strzałów. Dopiero w 37. minucie Lechici poważnie zagrozili bramce gości, piłkę w polu karnym wywalczył Christian Gytkjaer i oddał strzał z ostrego kąta, a futbolówka potoczyła się wzdłuż bramki minimalnie mijając linię. Do przerwy żadna z drużyn nie potrafiła wywalczyć już groźniejszej sytuacji, więc wyrównana pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Po przerwie gracze Kolejorza wrócili na boisko z nowymi siłami i przede wszystkim z pomysłem na to jak minąć defensywę Zagłębia, dzięki czemu już w 53. minucie wyszli na prowadzenie po strzale Mario Situma. Uskrzydlony tą bramką Lech ruszył do ataku, groźny strzał z dystansu oddał Makuszewski, jednak tym razem dobrą interwencją popisał się Polacek. Zagłębie nie potrafiło odpowiedzieć na ataki gospodarzy aż do 67. minuty, dopiero wtedy udało im się przeprowadzić ciekawą akcję, zakończoną strzałem, który na ich nieszczęście został zablokowany. Wydawało się już że mecz zakończy się zwycięstwem Kolejorza, jednak w 81. minucie drogę do bramki Putnocky’ego znalazł Alan Czerwiński, który strzałem z kilku metrów doprowadził do wyrównania. Mimo dalszej zaciętej walki o trzy punkty, ostatecznie żadna z drużyn nie potrafiła umieścić piłki w siatce i mecz zakończył się remisem 1:1.

Lech Poznań 1 – 1 Zagłębie Lubin

53′ Mario Situm 1-0

81′ Alan Czerwiński 1-1

Lech Poznań: Putnocky – Dilaver, Janicki, Vujadinović, Kostewycz – Gajos (C) (82. Radut), Trałka – Makuszewski, Majewski (90. Barkroth), Situm (70. Jóźwiak) – Gytkjaer.

Zagłębie Lubin: Polacek – Czerwiński, Guldan (C), Jach, Dziwniel (78. Balić) – Jagiełło (68. Pawłowski), Kopacz, Kubicki – Starzyński – Woźniak, Świerczok (74. Buksa).

Żółte kartki: Gajos, Trałka – Dziwniel

Sędzia: Szymon Marciniak (Płock)