Franciszek Smuda oficjalnie trenerem Widzewa Łodź! | PolskaPiłka24.Net

Franciszek Smuda oficjalnie trenerem Widzewa Łodź!

Były selekcjoner reprezentacji Polski został w dniu dzisiejszym przedstawiony na konferencji prasowej jako nowy trener Widzewa Łódź, zastępując na tym stanowisku Przemysława Cecherza. Wraz z nowym trenerem do klubu przyjdą również Marcin Broniszewski (asystent trenera) oraz Tomasz Muchiński (trener bramkarzy). Przed Smudą został postawiony jasny cel: awans do Ekstraklasy!

69-letni trener wraca do klubu z którym świecił największe sukcesy. W 1996 i 1997 zdobywał z łódzką drożyną Mistrzostwo Polski, a także udało mu się awansować do Ligi Mistrzów po dwumeczu z duńskim Broendy Kopenhaga. Do zeszłego roku i awansu Legii Warszawa, żadnemu polskiemu zespołowi nie udało się zagrać w tych elitarnych rozgrywkach. Teraz wszyscy związani z klubem mają nadzieję, że Smuda po raz kolejny dokona wielkich rzeczy i Widzew Łódź jak najszybciej wróci tam gdzie jego miejsce, czyli do Ekstraklasy. Najpierw trzeba jednak awansować z III do II ligi i to jest pierwszy cel postawiony przed popularnym „Franzem”.

„Chciałbym żeby historia zatoczyła koło. Widzew był klubem, gdzie na poważnie rozpocząłem karierę w roli trenera i teraz, na koniec przygody, chciałem przywrócić blask” – powiedział były selekcjoner reprezentacji Polski.

„To dla mnie olbrzymie wyzwanie. Długo rozmawiałem z działaczami RTS, przedstawili mi bardzo konkretny plan i mam nadzieję, że razem zbudujemy coś wielkiego. Już raz w Łodzi udało mi się stworzyć dobrą drużynę, teraz chcę to powtórzyć” – dodał nowy szkoleniowiec Widzewa Łódź.

Pierwsze spotkanie pod wodzą nowego trenera Widzew Łódź rozegra w sobotę 12 sierpnia o godzinie 19:10 na stadionie przy ulicy Piłsudskiego, podejmując Świt Nowy Dwór Mazowiecki.

Komentarze


Share this post

Paweł Orwat

Miłośnik piłki krajowej i zagranicznej. Poznaniak od urodzenia i co oczywiste - kibol Lecha Poznań.