Glik przedłużył kontrakt z AS Monaco! | PolskaPiłka24.Net

Glik przedłużył kontrakt z AS Monaco!

Kamil Glik przedłużył kontrakt z AS Monaco. Poprzednia umowa wygasała w 2020 roku, a francuska drużyna kontrakt z polskim obrońcą przedłużyła do czerwca 2021 roku. Glik bardzo zaimponował władzom francuskiego zespołu, co skłoniło ich do zawarcia nowego kontraktu. Parafowana umowa zapewni polskiemu obrońcy zarobki wyższe o około pół miliona euro za sezon gry, dzięki czemu będzie zarabiał około 3 miliony euro rocznie.

„Bardzo się cieszę z przedłużenia umowy. Mamy za sobą znakomity sezon. Zawsze dajemy z siebie sto procent. Pragnę podziękować prezydentowi, wiceprezydentowi i całemu klubowi za nowy kontrakt. To wspaniała nagroda” – powiedział reprezentant Polski w rozmowie z oficjalną stroną klubową. O tym jak ważną postacią w AS Monaco jest Kamil Glik niech świadczą słowa wiceprezydenta klubu, Wadima Wasiljewa: „Kamil szybko pokazał swoją klasę. Jest znakomitym obrońcą, silnym, walecznym i charyzmatycznym. Kibice bardzo szybko go polubili. To jeden z liderów zespołu”

Reprezentant Polski doszedł w ubiegłym sezonie do ekipy Czerwono-Białych. Szybko odnalazł się w nowej lidze i stał się kluczowym zawodnikiem mistrza Francji. Rozegrał 46 spotkań w barwach AS Monaco, a w nich strzelił aż 7 goli. Kamil doprowadził ów drużynę do półfinału Champions League oraz zdobył z nimi niespodziewanie mistrzostwo Ligue 1. Sam stoper przyznał, iż cieszy się podpisania nowej umowy.

Poprzednia umowa miała swój koniec w 2020 roku.

Komentarze


Share this post

Ziemowit Dziopa

Wielki fan Wisły Kraków, sympatyk The Reds. Kibic kochający oglądać Premier League i obserwator polskiej Ekstraklasy. Adorator czarnego sportu oraz entuzjasta skoków narciarskich.