Górnik remisuje z Arką, Angulo tym razem bez gola

arkowcy.pl/Marcin Lipiecki

W pierwszym niedzielnym meczu 5 kolejki Lotto Ekstraklasy, Górnik Zabrze przy pełnych trybunach podejmował Arkę Gdynia.

Przed dzisiejszy meczem piłkarze Marcina Brosza zajmowali piąte miejsce w tabeli mając na koncie siedem punktów, z kolei zawodnicy Leszka Ojrzyńskiego byli na ósmej lokacie z sześcioma oczkami i oprócz Zagłębia Lubin gdynianie byli niepokonani w lidze. Obie drużyny mierzyły się ze sobą dotychczas dwadzieścia razy. Osiem spotkań wygrał Górnik, siedem Arka, a w pozostałych pięciu starciach ekipy dzieliły się punktami.

Już w 59 sekundzie pierwszą akcję przeprowadzili gospodarze, jednak niezbyt dokładnie przymierzył Adam Wolniewicz. Po chwili odpowiedzieli goście niecelnym uderzeniem głową w wykonaniu Dawida Sołdeckiego. W 5 minucie Ruben Jurado idealnie dośrodkował piłkę na bliższy słupek, gdzie znajdował się Grzegorz Piesio, lecz były zawodnik Górnika Łęczna w świetnej sytuacji spudłował. W 12 minucie, po stracie Adama Wolniewicza okazję miał Ruben Jurado, ale próba z dystansu Hiszpana była bardzo niedokładna.

W 26 minucie swoją pierwszą szansę miał Mateusz Szwoch, który wrócił do Arki, ale posłał futbolówkę nad poprzeczką. W 31 minucie groźny strzał z rzutu wolnego oddał Damian Kądzior, lecz dobrze interweniował Pavels Steinbors. Ogólnie pierwsza odsłona rozczarowało i, po raz pierwszy w tym sezonie do przerwy w Zabrzu goli nie było.

Na początku drugiej części meczu, po rzucie wolnym nad bramką uderzał Mateusz Wieteska. W 54 minucie niezły strzał z rzutu wolnego oddał Mateusz Szwoch, ale piłka przeszła obok słupka. W 57 minucie groźnie wyglądało starcie Michała Koja z Tadeuszem Sochą i w efekcie obaj gracze musieli pojechać do szpitala. Obrońca Arki stracił przytomność. Zastąpili ich odpowiednio Oleksandr Szeweluchin i Damian Zbozień.

Oba zespoły wróciły do gry i przez jakiś czas niewiele się działo. W 68 minucie wyśmienitą okazję miał Patryk Kun, który miał sytuację sam na sam, ale przestrzelił. Po chwili próba Damiana Kądziora została wybroniona przez Pavelsa Steinborsa. Na niespełna kwadrans przed końcem Adam Marciniak trafił wprost w Tomasza Loskę. W 82 minucie Ruben Jurado minimalnie chybił. 120 sekund później Hiszpan dał prowadzenie Arce. Radość gości trwała zaledwie minutę, gdy do remisu doprowadził Rafał Wolsztyński. Przed końcem regulaminowego czasu gry w boczną siatkę trafił Patryk Kun. Sedzia Paweł Gil doliczył aż 9 minut i w trzeciej zwycięstwo gospodarzom mógł zapewnić Igor Angulo, ale najskuteczniejszego gracza Lotto Ekstraklasy powstrzymał Pavels Steinbors. W ostatniej akcji meczu strzał Hiszpana wybił z linii bramkowej Michał Marcjanik. Spotkanie Górnika z Arką zakończyło się remisem 1:1.