Jest nowy ranking FIFA! Polska wciąż wysoko! | PolskaPiłka24.Net

Jest nowy ranking FIFA! Polska wciąż wysoko!

FIFA opublikowała najnowszy ranking światowych reprezentacji piłkarskich. Na czele zestawienia znajduje się Argentyna, która wyprzedza drugą Brazylię i trzecią reprezentację Niemiec. Polska wciąż znajduje się na historycznie wysokiej, 15 lokacie. Kolejny ranking zostanie opublikowany w styczniu.

Nasza kadra rok 2016 kończy z niesamowitym wynikiem. Wystarczy przypomnieć, że jeszcze w styczniu bieżącego roku, zajmowaliśmy dopiero 35 miejsce. Natomiast przed przyjściem Adama Nawałki, z trudnościami walczyliśmy o wejście do najlepszej siedemdziesiątki rankingu. Awans o tyle pozycji i zajęcie historycznie wysokiego miejsca, to nie tylko zasługa wspaniałego Euro 2016, ale również dobre wyniki spotkań kwalifikacji do Mistrzostw Świata w Rosji, które odbędą się w 2018 roku.

Warto zauważyć, że nasze plecy ogląda m.in. tak silna reprezentacja jak Włochy, a do innych potęg światowego futbolu brakuje nam już naprawdę niewiele, bowiem kilkanaście lub kilkadziesiąt punktów tracimy tylko do Anglii czy Hiszpanii. Kolejny ranking FIFA zostanie opublikowany w styczniu 2017 roku.

Komentarze


Share this post

Bartosz Rzemiński

Redaktor naczelny portalu Polska Piłka 24 NET.