Kamil Jóźwiak nowym zawodnikiem GKS-u Katowice | PolskaPiłka24.Net

Kamil Jóźwiak nowym zawodnikiem GKS-u Katowice

Kamil Jóźwiak został nowym piłkarzem GKS-u Katowice. W czwartek śląski klub podpisał z Lechem Poznań, umowę wypożyczenia młodego zawodnika, która obowiązywać będzie przez pół roku.

W minionej rundzie jesiennej Jóźwiak wystąpił w sześciu spotkaniach Lotto Ekstraklasy, trzech Pucharu Polski a także w meczu o Superpuchar. Zawodnik ma też za sobą udane występy w młodzieżowej drużynie Reprezentacji Polski.

18-latek jest pierwszym wzmocnieniem GKS-u w tym okienku transferowym – Obserwowaliśmy go uważnie od września i już od tego czasu prowadziliśmy rozmowy na jego temat. Dziękujemy Lechowi Poznań, że zgodził się na wypożyczenie Kamila. Trafia do nas zawodnik, który jest młodzieżowcem z bardzo dużym potencjałem. Liczymy, że dzięki niemu wzrośnie nasza jakość na skrzydłach. Dla samego Kamila nachodzi czas, by pokazać swoje duże umiejętności – powiedział Dariusz Motała, menedżer drużyny.

Wiceprezes Kolejorza uważa, że pobyt w pierwszoligowej drużynie z Katowic pozwoli Jóźwiakowi podnieść poziom umiejętności – Podjęliśmy decyzję o wypożyczeniu Kamila, ponieważ wiemy że tak młody piłkarz potrzebuje regularnej gry. Przykład Jana Bednarka potwierdza że czasowe wypożyczenie do innego klubu pomaga w rozwoju zawodnika – powiedział Rutkowski.

GKS Katowice z dorobkiem 35 punktów znajduje się obecnie na drugim miejscu w tabeli I ligi. Celem drużyny jest oczywiście awans do Ekstraklasy.

Komentarze
Share this post