Kamil Wilczek zagra w Premier League? | PolskaPiłka24.Net

Kamil Wilczek zagra w Premier League?

Udany sezon w lidze duńskiej sprawił, że coraz więcej mówi się o możliwych przenosinach Kamila Wilczka do silniejszej ligi. Napastnik reprezentacji Polski we wszystkich rozgrywkach wystąpił w 42 spotkaniach w koszulce Brøndby Kopenhaga, w których strzelił 19 bramek oraz zaliczył 13 asyst.

Bardzo tajemniczo w tej sprawie wypowiada się manager zawodnika Jarosław Kołakowski: „Dania to dobre miejsce do promocji. Okno transferowe będzie otwarte do sierpnia, więc mamy czas. Więcej publicznie nie mogę mówić”. Sam Wilczek nie ukrywa, że chciałby spróbować sił w lidze angielskiej, niezależnie czy chodziłoby o grę w Premier League czy tylko Championship: „Faktycznie liga angielska jest moją ulubioną. Fascynuje mnie od dziecka i oczywiście fajnie byłoby tam zagrać. Zobaczymy co przyniesie najbliższa przyszłość. Jeśli nic latem się nie wydarzy to… nic się nie stanie. Jestem bardzo zadowolony z tego, że gram w Brøndby, bo tutaj niczego mi nie brakuje. Wszystko jest poukładane, trudno cokolwiek poprawić. Tragedia się nie stanie, bo żona jest zadowolona z życia w Danii, córka też. Często wpadają do nas znajomi z Polski, więc jest dobrze”.

Co ciekawe już zimą 2015 roku, będąc jeszcze piłkarzem Piasta Gliwice, był w Anglii na testach w Boltonie Wanderers. Niestety, z transferu nic nie wyszło.

Potencjalny kupiec będzie musiał zapłacić za Wilczka ok. 1-2 miliony euro. Kontrakt z duńskim klubem obowiązuje Polaka jeszcze przez 2 lata.

Komentarze


Share this post

Michał Szumański

Warszawiak od ponad 20 lat. Koneser piłki krajowej jak i zagranicznej. Fan zarówno tych największych klubów, jak i niedocenionych.