Kapustka zadebiutował w Leicester City

W końcówce spotkania Leicester kontra Everton w ramach rozgrywek Pucharu FA wygranym przez „Lisy” 2:1, na murawie pojawił się Bartosz Kapustka, który nieoczekiwanie znalazł się w kadrze meczowej na to spotkanie.

Młody reprezentant Polski w 84 minucie wszedł na boisko zmieniając Marca Albrightona, a w 90 zanotował żółty kartonik na swoim koncie. Na boisku mógł pojawić się już kilka minut wcześniej, ale Ranieri w ostatniej chwili cofnął zmianę, ponieważ jego zespół zdobył bramkę na 1:1.

Kapi” po długim okresie oczekiwania otrzymał szansę występu w pierwszej drużynie mistrza Anglii. Zawodnik przebywał zbyt krótko na murawie, żebyśmy mogli w sensowny sposób ocenić jego grę. Jednak sam fakt, że Polak wszedł na murawę ma duże znaczenie. Pokazuje to, że trener Ranieri wiążę nadzieję z młodym pomocnikiem i jego najbliższą przyszłość widzi w swoim zespole.

Debiut w pierwszym zespole Lisów oznacza, że Kapustka najprawdopodobniej zostanie na King Power Stadium do końca sezonu i jego wypożyczenie do innego angielskiego klubu nie wchodzi już w grę. Przyczyną takiego stanu rzeczy są przepisy mówiące, że w trakcie jednego sezonu zawodnik może występować tylko w dwóch klubach, a przed transferem do mistrza Anglii Kapustka zagrał w dwóch ligowych meczach jeszcze jako piłkarz Cracovii.

Obie bramki w tym spotkaniu dla Leicester zdobył Musa w 66 i 71 minucie, natomiast dla Evertonu w 63 minucie strzelał Lukaku. Drużyna Kapustki awansowała do kolejnej rundy rozgrywek.