Kolejny „odpływ” z Legii? | PolskaPiłka24.Net

Kolejny „odpływ” z Legii?

Żeby była zachowana równowaga we wszechświecie, po przyjściu Daniela Chima Chukwu musiała pojawić się wiadomość o prawdopodobnym odejściu jednego z piłkarzy Legii Warszawa. Zawodnikiem, który może opuścić stolicę jeszcze tej zimy jest Guilherme. 

Nowy nabytek „Legionistów” pochodzi z Nigerii i w tym momencie w składzie jest trzech zawodników spoza Unii Europejskiej (Guilherme i Kazaiszwili), a na ligowych boiskach może przebywać jednocześnie tylko dwóch piłkarzy nieposiadających paszportu UE. W takim razie jeśli Guilherme zostałby w Legii, to Kazaiszwilego czeka ławka, a jest to zawodnik za drogi i (jak końcówka rundy pokazała) za dobry, żeby występował jedynie jako rezerwowy.

Brazylijczyk jest w idealnym momencie, aby spróbować swoich sił na „zachodzie”. Względnie młody, 26 lat, wypromował się w Europie dobrymi występami w Lidze Mistrzów i decydującym golem w meczu ze Sportingiem (1:0). Dla Guilherme szykowany jest nowy kontrakt do 2020 roku, aktualna wygasa za półtora roku, w którym prawdopodobnie umieszczona zostanie klauzula odstępnego.

Mimo, że zawodnik nie mówi otwarcie o chęci zmiany klubu, jego agent Marcelo Robalinho nie zaprzecza informacjom o dużym zainteresowaniu piłkarzem. Najczęściej mówi się o czołowych klubach z Belgii – Anderlecht, Gent, Standard Liege oraz Club Brugge.

Komentarze
Share this post