Kontuzja Błaszczykowskiego nie jest poważna. Będzie gotowy na mecze reprezentacji? | PolskaPiłka24.Net

W meczu 1 kolejki niemieckiej Bundesligi pomiędzy VfL Wolfsburg a Borussią Dortmund wygranym przez gości 3:0 kontuzji nabawił się nasz reprezentacyjny pomocnik-Jakub Błaszczykowski. Na szczęście dla samego zawodnika, jak i dla całej kadry uraz okazał się niegroźny. 31-latek doznał jedynie stłuczenia mięśnia uda i przerwa potrwa prawdopodobnie tylko tydzień.

Tylko 43 minut przebywał na boisko reprezentant Polski, po tym jak musiał opuścić boisko po groźnym starciu z Danem-Axelem Zagadou. W jego miejsce został wprowadzony Landry Dimata. „Nie wygląda to źle, mięsień jest trochę naciągnięty”- powiedział Kuba zaraz po meczu w rozmowie z telewizją Eleven. Jednak na dokładną diagnozę trzeba było poczekać. Dzisiaj niemieckie media poinformowały, że uraz polskiego pomocnika nie jest groźny. W ciągu kilku dni powinien wrócić do treningów.

Informacja ta na pewno ucieszyła selekcjonera reprezentacji Polski-Adama Nawałkę, który powołał Błaszczykowskiego na najbliższe dwa mecze eliminacji Mistrzostw Świata z Danią (1.09) oraz Kazachstanem (4.09).

Warto dodać, że liczba dni bez bramki Kuby Błaszczykowskiego w Bundeslidze wzrosła już do 1394. Ostanie trafienie zaliczył 26 października 2013, jeszcze w barwach Borussii Dortmund, przeciwko Schalke 04 (3:1). Mamy nadzieję, że ta zła seria szybko się zakończy i 31-latek znowu zacznie trafiać do bramki rywali.