Paweł Jaroszyński o krok od Chievo Werony | PolskaPiłka24.Net

Paweł Jaroszyński o krok od Chievo Werony

Paweł Jaroszyński zostanie niedługo piłkarzem Chievo Werona. Będzie on drugim Polakiem po Kamilu Kosowskim w włoskiej ekipie.

Cracovia otrzyma za swojego lewego obrońcę 500 tysięcy euro. Po nieudanych Mistrzostwach Europy do lat 21 pojawiły się pytania, co dalej z naszym defensorem. Czy uda mu się grać regularnie w zespole „Latających Osłów”?

„Przegląd Sportowy” zwrócił uwagę na istotny fakt. W zeszłym sezonie drużyna Chievo była najstarszą w całej Serie A. Trener Rolando Maran deklaruje, że skład musi zostać odmłodzony. Taką sytuację wręcz musi wykorzystać Jaroszyński.

Przed byłym już zawodnikiem Cracovii w Chievo grał inny Polak – Kamil Kosowski. Nie poszło mu jednak tam najlepiej. W sezonie 2006/07 zagrał bowiem 23 mecze, nie zdobywając żadnego gola. Czy młodemu obrońcy uda się podbić Włochy ?

Jak na 22-latka jest doświadczonym graczem. W naszej Ekstraklasie zdążył już zagrać 62 mecze, a do tego dorzucił pięć spotkań w Pucharze Polski. W dodatku udało mu się raz trafić do bramki przeciwnika oraz trzy razy asystował.

Komentarze


Share this post

Kamil Walczak

Widz piłki krajowej jak i zagranicznej.