Krychowiak zaoferowany Juventusowi. Wymowna odpowiedź Włochów. | PolskaPiłka24.Net
Krychowiak, PSG

Krychowiak zaoferowany Juventusowi. Wymowna odpowiedź Włochów.

Grzegorz Krychowiak mimo fatalnego minionego sezonu w PSG nie może narzekać na brak zainteresowanie. Mówiło się m.in. o zapytaniach ze strony klubów hiszpańskich, francuskich, angielskich czy włoskich. Co to tych ostatnich media spekulowały nawet o transferze transferze do Juventusu Turyn, tym bardziej, że „Juve” poszukuje środkowego pomocnika do zwiększenia konkurencji na tej pozycji, a także rekomendacji miał mu udzielić inny reprezentant Polski, Wojciech Szczęsny. Z propozycji jednak nie skorzystali mistrzowie Włoch.

Według calciomercato.com transferem nie są zainteresowani Turyńczycy. Serwis podaje, że faktycznie „Stara Dama” otrzymała taką propozycję, tym bardziej, że sam Krychowiak chciał przejść do jednego z włoskich lub hiszpańskich klubów. Juventus uważa, że „Krycha” mógłby nie spełnić oczekiwań klubu i chcą sprowadzić kogoś lepszego.

Dodatkową zaporą są duże żądania finansowe. W stolicy Francji Polak zarabia ok. 4,8 miliona euro rocznie i raczej nie byłby zainteresowany Krychowiak znaczną obniżką zarobków. Dlatego mistrzowie Włoch będą szukać kogoś o podobnych lub nawet i wyższych umiejętnościach, ale i za mniejsze pieniądze, tym bardziej, że dany zawodnik miałby być raczej jedynie uzupełnieniem składu, jak zawodnikiem podstawowej jedenastki, a w niej pewne miejsce mają Miralem Pjanić, Sami Khedira oraz Claudio Marchisio.

To też pokazuje, że były zawodnik Sevilli może mieć duże trudności ze znalezieniem klubu, będącego jednym z topowych w swojej lidze. Grzegorz Krychowiak wraz ze swoim bratem-managerem dalej będą musieli szukać klubu, w którym reprezentant Polski odbuduje swoją formę, którą brylował na francuskich boiskach podczas Euro 2016. Być może, któryś z dotychczas wymienianych klubów zainteresuje się poważniej sprowadzeniem naszego pomocnika, albo pojawi się jakiś nowy gracz w walce o podpis Polaka pod kontraktem.

Komentarze


Share this post

Michał Szumański

Warszawiak od ponad 20 lat. Koneser piłki krajowej jak i zagranicznej. Fan zarówno tych największych klubów, jak i niedocenionych.